Yükleniyor...

JPMorgan, Yapay Zeka Konusunda Kararlı

JPMorgan, reklamcılık ve iş danışmanlığı gibi konularda kullanacağı yapay zeka uygulaması için çalışmalarını sürdürüyor.

JPMorgan yapay zeka

JPMorgan, reklamcılık ve iş danışmanlığı gibi konularda kullanacağı yapay zeka uygulaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Dijital varlıkların ve teknolojik girişimlerin hızlandığı bu dönemde, yapay zekanın öne çıkması dikkat çekiyor. Son zamanların en önemli teknolojisinden birisi olarak gösterilen yapay zeka, küresel çapta yayılmaya başladı.

Kapsamlı yapay zeka girişimlerinde bulunan şirketler arasına bankacılık devi JPMorgan da katıldı. JPMorgan, ChatGPT‘ye rakip olarak gösterilen IndexGPT için çalışmalarını sürdürüyor.

JPMorgan, Yapay Zeka Projesi ile Gündemde

Bankacılık devi JPMorgan, dijital varlıklara duyduğu ilgiyi son zamanlarda yapay zekaya da yansıtıyor. Küresel dev şirket, yeni bir yapay zeka projesi üzerinde yoğun çalışma sergiliyor.

ChatGPT’nin popülerlik kazanması ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya erişmesi, diğer şirketleri de iştahlandırdı. Özellikle JPMorgan; reklamcılık, iş danışmanlığı ve çeşitli finans konularına odaklanan bir yapay zeka projesi geliştiriyor. Bu proje, çeşitli iş birimlerinde aktif olarak kullanılacak.

Finans devi, ChatGPT‘ye rakip olarak gösterilen yapay zeka platformu IndexGPT için geçtiğimiz hafta ticari marka başvurusunda bulunmuştu. ABD’de yapılan ticari marka başvurusunda, IndexGPT için standart yazı stilli bir logo öne sürüldü.

Daha önce, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, şöyle söylemişti;

Yapay zeka ve onu besleyen hammadde olan veri, şirketimizin gelecekteki başarısı için kritik öneme sahip olacak. Yeni teknolojileri uygulamanın önemi abartılamaz.

Ticari marka avukatı Josh Gerben, bu başvurunun finansal menkul kıymetler konusunda yapay zeka kullanımını ortaya çıkaracağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner