Yükleniyor...

JPMorgan: “Yaşça Büyük Yatırımcılar Altının, Gençler ise Bitcoin’in Peşinde”

JPMorgan Chase&Co.

Altın Gümüş ve Bitcoin

JPMorgan Chase&Co.’ya göre perakende yatırımcıların pandemi sırasındaki davranışları yaş gruplarına göre önemli ölçüde değişmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler, yatırımcıların genellikle alternatif varlıklarla ilgilendiğini belirtirken, yaşça daha büyük olanların altın satın aldığını belirtiyor. Daha genç olan yatırımcılar ise Bitcoin gibi varlıklara yöneliyor. Milenyum kuşağı ise hisse senetlerine, özellikle teknoloji hisselerine yakınlık duyarken; yaşlı bireylerin hisse senedi sattıklarını söyleniyor.

Stratejistler, yatırım akışlarını analiz eden 4 Ağustos tarihli bir notta;“Yaşça büyük yatırımcılar aşırı likiditelerini, hem Haziran hem de Temmuz ayında alımları güçlü olan tahvil fonlarına yatırmaya devam etti.” deniyor.

Bu yıl perakende yatırımcı talebinin Mart ayının en düşük seviyelerinden küresel olarak hisse senetlerine %46 artış gerçekleştirdiği ve altın destekli borsa yatırım fonlarının dünya çapındaki yükseliş ve kripto para birimlerindeki son rallilerinde belirgindir. Amatör tüccarların varlığı da coşkulu seçeneklerden son derece ustaca yapılmış ticaret eylemine kadar her yerde görülürken, hisse senedi seçimleri ve piyasa zamanlamaları kurumlarla karşılaştırıldığında oldukça iyi görünüyor.

Stratejistler, altın ve Bitcoin ETF’lerinin hem yaşlı hem de gençlerin “alternatif” bir para birimi olabileceğini gördükleri için son beş aydır güçlü girişler yaşadıklarını yazıyor. Bloomberg Dolar Spot Endeksi, aynı dönemde yaklaşık %1,7 oranında düşüş göstererek, dolar zayıflığının uzun süre devam edip etmediği konusundaki tartışmalara neden oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x