Yükleniyor...

JPMorgan’dan Heyecan Uyandıran Bitcoin (BTC) Tahmini

ABD'nin en büyük bankası olan JPMorgan, Bitcoin'in (BTC) potansiyel olarak 146.

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, Bitcoin’in (BTC) potansiyel olarak 146.000 dolarlık  bir hedefe ulaşabileceğini tahmin etti. Ancak bu hedefe ulaşmak için lider kripto para biriminin önünde uzun bir yol var.

Stratejist Nikolaos Panigirtzoglou’nun da belirttiği gibi, Bitcoin altını geride bırakmaya devam ederse bu kadar büyük kazançlar elde etmek mümkün olabilir, ancak bazı boğaların beklediği gibi sürecin bir gecede gerçekleşmeyeceği konusunda da uyarıda bulunuyor:

“Bitcoin ile altın arasındaki dalgalanmalarda bir yakınsamanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi olası değildir ve aklımızda çok yıllık bir süreçtir. Bu, 146.000 bin doların üzerindeki teorik Bitcoin fiyat hedefinin uzun vadeli bir hedef olarak ve dolayısıyla bu yıl için sürdürülemez bir fiyat hedefi olarak değerlendirilmesi gerektiği anlamına geliyor.”

“Sürdürülemez” Hedefler

Bazıları Bitcoin’in bu yıl 50.000-100.000 dolar aralığında işlem yapacağına inanırken, JPMorgan’ın stratejistleri bu seviyelerin 2021’de “sürdürülemez” olacağı konusunda uyarıyor. Ancak banka lider kripto para biriminin bu yıl bu kadar çılgın hedeflere ulaşabileceğini düşünmüyor.

Bitcoin, Mart 2020’deki “Kara Perşembe”den bu yana en büyük düşüşünü yaşamış, önceki gün ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.800 dolara yükselmişti. Bitcoin’deki bu artış, kripto para topluluğunda heyecan uyandırmaya ve daha büyük hedef beklentisine girmelerine yol açıyor.

Şu ana kadar doğru ilerleyen S2F modeli ise Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x