Anasayfa Bitcoin Haberleri JPMorgan'dan Uyarı: "Dijital Para Birimleri ABD'nin Başına Bela Olabilir"

JPMorgan’dan Uyarı: “Dijital Para Birimleri ABD’nin Başına Bela Olabilir”

ABONE OL:google-news

JPMorgan Chase&Co.’daki analistler “Dijital para biriminin yıkıcı potansiyelinden en çok ABD etkilenir ” diye belirtti.

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan’ın ABD faiz oranı türevleri stratejisi başkanı Josh Younger ile baş ekonomist Michael Feroli şunları yazdı:

Günümüz ekonomisi ABD doları hegemonyası etrafında dönüyor. BÖYLE BİR DURUM EN ÇOK ABD’Yİ ETKİLER.”

Küresel Dolar Sisteminde Daha Kırılgan Bağlantılar

Analistler yakın zamanda doların küresel rezerv para birimi statüsünü kaybetmesini beklemese de, ticaret anlaşması ve SWIFT sistemi de dahil olmak üzere, para biriminin egemenliğinin zayıflamasına dikkat çekti.

ABD Dijital Para Birimlerinde İnisiyatif Almalı

Bankaya göre ; özellikle ABD için dijital para birimleri, jeopolitik risk yönetiminde bir alıştırma mahiyetinde olacaktır.

“Dijital doların üzerine inşa edilmiş bir sınır ötesi ödeme çözümü sunmak -özellikle de yerel finansal sistemin yapısına en az zarar verecek şekilde tasarlanmışsa- küresel ekonomideki gücü yansıtmak adına mütevazı bir yatırım olacaktır.”

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce ABD Federal Rezerv yönetim kurulu adaylarından biri olan Judy Shelton ile benzer görüş bildirmişti.

Shelton, gelecekteki bir dijital doların “dünya çapında doların önceliğinin korunmasına” yardımcı olacağını ve ABD’nin “bunu düşünmek zorunda olduğuna” inandığını söylemişti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

902BeğenenlerBeğen
402TakipçilerTakip Et
16,773TakipçilerTakip Et
482AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar