Justin Sun: CBDC'leri Desteklemeye Hazırız • Coinkolik
Yükleniyor...

Justin Sun: CBDC’leri Desteklemeye Hazırız

Tron kurucusu ve Huobi danışmanı Justin Sun, kullanılabilir hale gelmeleri durumunda CBDC'leri desteklemeye istekli olduklarını belirtti.

Justin Sun CBDC

Tron kurucusu ve Huobi danışmanı Justin Sun, kullanılabilir hale gelmeleri durumunda CBDC‘leri desteklemeye istekli olduklarını belirtti.

Kripto para birimlerinin yaygınlaşmaya başlaması, ülkelerin dijital para birimine yönelik yaklaşımını şekillendirmeye başladı. Birçok ülke, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde yoğun mesai harcıyor. Son olarak Hong Kong, e-HKD kapsamında CBDC pilotunda gelişmeler kaydetmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hong Kong’un e-HKD CBDC‘sine Tron desteğini sunan Justin Sun, bu tarz CBDC‘leri desteklemeye hazır olduklarını belirtti.

Justin Sun, CBDC’ler Hakkında Açıklama Yaptı

Tron kurucusu ve Huobi danışmanı Justin Sun, gün içerisinde merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile ilgili açıklamalar yaptı. Önce Hong Kong‘un CBDC‘sine Tron ağını ve tecrübesini sunan Sun, daha sonra genel destek mesajı verdi.

Twitter üzerinden açıklamalarını ileten Sun, Huobi’nin de kullanıma hazır hale gelmeleri durumunda CBDC‘leri destekleyeceğini belirtti. Bir kripto borsasının CBDC’leri destekleyecek olması, kripto topluluğundan yoğun ilgi gördü.

Bilindiği üzere Sun, Huobi’nin gelişim süreçlerinde rol üstlendi. Aynı zamanda Sun, Tron blockchain‘inin de kurucusu olarak ön plana çıkıyor. Tüm bu süreçlerin ortasında, CBDC konusunun merkezi borsalar tarafından kabul görebilecek olması dikkat çekiyor.

Ayrıca Sun, Huobi’nin kullanıma hazır hale gelen CBDC‘leri nasıl destekleyeceğini açıklamadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x