Yükleniyor...

Justin Sun Neden 1 Milyon Dolar Bağışladı?

Tron'un (TRX) kurucusu Justin Sun, 18 Aralık’ta iklim krizi hakkında küresel farkındalığı artırmak için mücadele eden İsveçli aktivist Great Thunberg'e1 milyon dolar bağışta bulunacağını bildirmişti.

justin sun 1

Tron‘un (TRX) kurucusu Justin Sun, 18 Aralık’ta iklim krizi hakkında küresel farkındalığı artırmak için mücadele eden İsveçli aktivist Great Thunberg’e1 milyon dolar bağışta bulunacağını bildirmişti. Sun, ilk olarak Madrid’deki COP25 BM İklim Konferansı’nın ardından tweet atarak, bağış konusundan bahsetmişti. Sun, Greta Thunberg’in kampanyasına 1 milyon dolar bağışta bulunarak, Greta’nın dünyayı daha iyi bir yer haline getirme çabasına destek olacağını, kripto paraların merkezi olmayan yapıları sayesinde karbon ayak izinin azaltılacağına inandığını ifade etmişti.

Justin Sun Çevre İçin Adım Atıyor

Bununla ilgili olarak Sun, merkezi olmayan yerleşimlerin ve merkezi olmayan finans platformlarının bulut bilişim sistemlerinin bilgisayarlar tarafından işletildiğini söyledi. Bu da kağıt dokümantasyon ihtiyacını ortadan kaldırarak, çevreye katkı sunuyor. Sun, “Merkezi olmayan yerleşim ve merkezi olmayan finansman tamamen bulut bilişim sistemlerindeki bilgisayarlar tarafından yürütülüyor, böylece kâğıt üzerinde tutulan defter belgelerine ve yönetim kayıtlarına olan ihtiyaç ortadan kalkıyor” dedi.

Bununla beraber, bulut tabanlı işletim sistemleri sayesinde ulaşım, taşıma ve lojistik sektörlerine de ihtiyaç azalıyor. Bu tür sistemler insanların daha az seyahat etmesini mümkün kılarak seyahat sektörünün çevre üzerindeki yükünü hafifletiyor. Bilindiği üzere ulaşım sektörü, küresel karbon emisyonlarının yüzde 8’ini oluşturuyor.

Sun, son olarak, “Merkezi olmayan finans sistemler dünyadaki herkes tarafından kullanılabilir! Bankasız banka. Günümüzde geleneksel finans sistemi sınırlı ve pahalı. Sadece bir hesap açmak için muazzam kaynaklar ve adımlar gerekiyor. Çok nüfuslu bir ülkeye hizmet ettiğinizi ve ortaya çıkan tüm israfı düşünün. İsrafı ortadan kaldırmak ve fark yaratmak istiyorsak blockchain’in geleceğimizde olması gerektiğine gerçekten inanıyorum. ”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner