Yükleniyor...

Justin Sun, Resmi YouTube Kanalını Başlattı

TRON'un Genel Müdürü Justin Sun, kısa video içerikleri için resmi bir YouTube kanalı başlattı.

justin sun resmi youtube kanalı

TRON’un Genel Müdürü Justin Sun, kısa video içerikleri için resmi bir YouTube kanalı başlattı. Kripto arındırması diyebileceğimiz bir eylemde bulunan Youtube aslında kripto para blogger’ları tarafından lanetlenmişti. Bunun ardından ise TRON’un genel müdürü Sun, resmi kanalına hem Çince hem de İngilizce olarak başladığını tweetledi. Bu, Youtube’da kriptoyla ilgili çok sayıda videonun yasaklanması ve kanalların ihtar almasından hemen 1 hafta sonra oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

YouTube’da Yaşanan “Kripto Tasfiyesi”

Bir hafta önce, YouTube tarafından başlatılan kripto tasfiyesi, Youtube’un bu duruma bir hata adı vermesiyle küresel anlamda daha ağır bir hale gelmişti. Videoları yasaklanan YouTube hesapları arasında (bir hafta boyunca içerik yayınlama yasakları), kripto analisti ve tüccar olan IvanonTech ve Jacob Canfield gibi ünlü blogcular da vardı.

YouTube’un videoları birbiri ardına yasaklamaya başlaması Twitter’da ses getirdi. O zamanlar, kripto blogcularına merkezi dev YouTube’u boşaltmaları ve VibraVid, BitTorrent’in BLive gibi dApp’lere geçmeleri gerektiği yönünde çağrılar yapılıyordu.

Justin Sun, DLive’ı (yakın zamanda Tron tarafından satın alındı) içerik oluşturucular için merkezi olmayan uygulamaya # 1 dönüştürmek niyetinde olduğunu belirtti ve imkansız olduğu için hiçbir içeriğin de kaldırılmayacağını söyledi.

Ancak, şimdi, Tron başkanı Sun YouTube’da bir kanal oluşturdu. Bu muhtemelen bir kripto temizlemesinin tekrar gerçekleşebileceğine inanmadığı anlamına geliyor. Ya da, belki de, kripto topluluğunun geri kalanının bilmediği bir şey biliyor: “Video içeriği için yeni biçim.”

Justin Sun 33 Milyar TRX Hakkında Konuştu

Kanalında Çince olarak kaydedilen ilk videoda Justin Sun, burada hem Çince hem de İngilizce olacak yeni kısa video formatı geliştirmek istediğini söylüyor. Bu video formatının olumlu taraflarına dikkat çekiyor ve bunun yeni bir kendini ifade etme biçimi olduğunu ekliyor. Ayrıca, kısa videoların dünyanın onu ve Tron’u daha iyi tanımasına izin vereceğini söylüyor.

Bu videoda Sun’ın bahsettiği bir diğer şey, Tron Vakfı’na ait olan ve henüz yeni açılan 33 milyar TRX ile ne yapmayı planladığı konusudur. Justin Sun videosunda yine bu coin’lerin hiçbirinin piyasaya sürülmeyeceğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x