Yükleniyor...

Justin Sun: TRON Ağında 173 Günde 100 Milyon İşlem Gerçekleştirildi

TRON'un kurucusu Justin Sun Perşembe günü ağın 50'den fazla merkezi olmayan uygulamayı (dApp) desteklediğini ve ağın kısa vadede 80 dApp'e ulaşma yolunda olduğunu açıkladı.

TRON TRX ve Baidu

TRON’un kurucusu Justin Sun Perşembe günü ağın 50’den fazla merkezi olmayan uygulamayı (dApp) desteklediğini ve ağın kısa vadede 80 dApp’e ulaşma yolunda olduğunu açıkladı.

Sun, bu ayın başlarında TRON Blockchain ağında önemli bir kilometre taşının geride bırakıldığını ve ağda 173 günde 100 milyon işlem gerçekleştirildiğini duyurdu. Bu, ağda günlük ortalama 578.034 işlemin gerçekleştirildiği anlamına geliyor.

Ağustos ayında Ethereum’a dayalı tahmin piyasası platformu Gnosis.ph’in kurucusu Martin Köppelmann, akıllı bir sözleşme protokolünün büyüme hızını ölçmede referans olması gereken önemli bir istatistiğin dApp’lerin kullanımı ve etkileşimde bulunan her bir dApps’in sayısı olduğunu söylemişti. Ethereum gibi TRON da akıllı bir sözleşme protokolü ve değeri dApps ve aktif kullanıcıların sayısına bağlı.

Dev akıllı sözleşme protokollerinin dApp kullanımına ilişkin veriler sağlayan bir platform olan DappRadar’a göre, TRON’daki ilk üç dApp’in günlük ortalama aktif kullanıcısı 2.300. TRONbet’in günlük ortalama kullanıcı sayısı ise 2.500 ve günlük işlem sayısı 2 milyon.

Buna karşılık Ethereum’un en büyük üç dApp’ında ortalama 700 kullanıcı var. Bu dApp’ler ise şunlar; IDEX, ForkDelta ve My Crypto Heroes.

Küresel piyasada Ethereum’un ardındaki en değerli ikinci akıllı sözleşme protokolü olan EOS protokolünde ise Ethereum’dan daha fazla dApp kullanıcısı bulunuyor. PRA CandyBox EOS Knights ve EOSBet ise öne çıkan dApp’ler arasında. Bu iki dApp’in ortalama kullanıcısı sayısı ise 5.000.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner