Yükleniyor...

Justin Sun’a SEC Tarafından Dava Açıldı

Tron Kurucusu Justin Sun’a, SEC tarafından Menkul Kıymetler ve Piyasa Manipülasyonu suçlamalarından dava açıldı.

justin sun dcg ile yakindan ilgileniyorsfdf

Tron Kurucusu Justin Sun’a, SEC tarafından Menkul Kıymetler ve Piyasa Manipülasyonu suçlamalarından dava açıldı.

SEC, TRX ve BTT’nin kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu iddia etti ve Justin Sun‘ın ticaret hacimlerini artırmak için “kapsamlı bir wash trade” programı oluşturduğunu iddia etti.

Tron Kurucusu Justin Sun Piyasa Manipülasyonu ile Suçlanıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün Justin Sun‘a kayıt dışı menkul kıymetleri satma ve airdrop yapma, dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu suçlamalarıyla dava açtı.

SEC bir basın açıklamasında, kayıt dışı kripto varlık menkul kıymetleri olarak tanımladığı Tronix (TRX) ve BitTorrent (BTT) token’larının satışı nedeniyle Justin Sun, Tron Vakfı, BitTorrent Vakfı ve BitTorrent’e dava açtığını belirtti. Regülatör ek olarak, sanıkların TRX’in ikincil piyasasını “kapsamlı bir yıkama ticareti” planı aracılığıyla “sahte bir şekilde manipüle ettiğini” iddia etti.

paxos sec haber

SEC ayrıca Lindsay Lohan, Jake Paul, Soulja Boy, Lil Yachty, Ne-Yo, Akon ve Michele Mason’a TRX ve BTT’yi tanıttıkları iddiasıyla kendilerine bunun için para ödendiğini açıklamadan yasadışı propaganda suçlamalarıyla dava açıyor.

SEC açıklamalarında şunları dile getirdi: 

“Bu plan, Sun’ın sağladığı iddia edilen önemli miktarda TRX arzı gerektiriyordu. İddia edildiği gibi, Sun ayrıca TRX’i ikincil piyasaya satarak yasa dışı, kayıt dışı teklifler ve token satışlarından 31 milyon dolarlık gelir elde etti.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner