Yükleniyor...

Juventus Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor!

İtalyan futbolunun en başarılı ve en büyük kulüplerinden biri olarak bilinen Juventus, bugün yaptığı basın açıklamasıyla kendi kripto parasını çıkaracağını açıkladı.

Juventus Kripto Para

İtalyan futbolunun en başarılı ve en büyük kulüplerinden biri olarak bilinen Juventus, bugün yaptığı basın açıklamasıyla kendi kripto parasını çıkaracağını açıkladı. İtalyan futbolunun liderinin bu açıklaması Fransız futbol devi PSG’nin taraftarları için kripto para çıkaracağını duyurmasından sadece iki hafta sonra geldi.

Blockchain Socios.com platformu ile Juventus’un işbirliğinin ürünü 2019’un ilk çeyreğinde kullanıma sunulacak. Bu ayın başında benzer şekilde Socios’la “Fan Token” planını açıklayan PSG gibi Juventus da alınıp satılabilir bu varlığını taraftar oylamalarında kullanmayı hedefliyor.

UEFA’nın sıralamasına göre İtalya’nın en iyi ve dünyanın en iyi beşinci kulübü olan Juventus’un taraftar kitlesinin 50 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Juventus’un yönetim kurulu üyesi Giorgio Ricci, ortaklıkla ilgili yorum yaparak “Kulüpte inovasyon ve yeni teknolojilere karşı daima çok dikkatli ve pro-aktiftik.” dedi ve ekledi “Birlikte […] dünya çapındaki taraftar kitlemize favori kulüpleriyle en üst düzeyde etkileşim kurmak için yeni fırsatlar sunabileceğimize inanıyoruz.”.

Kripto paralar için verimli bir yıl olmayan 2018 yılı futbol ve kripto paranın birlikte sık sık anıldığı bir yıl oldu. Yakın zamanda önde gelen birkaç İngiliz futbol kulübü hem Blockchain teknolojisine hem de kripto para piyasasına odaklandılar.

Socios’un CEO’su Alexandre Dreyfus, Socios’un ortaklıklarının önümüzdeki birkaç yıl boyunca spor ekonomisine 300 milyon dolar enjekte edeceklerini öngördüklerini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x