Yükleniyor...

Juventus Taraftarı Kripto Paralarını Kullanmaya Başladı

Juventus Futbol Kulübü, şu anda 400 milyondan fazla taraftarına oy kullanma gücü veren kendi kripto para birimine sahip.

Ronaldo’nun Takımı Juventus Taraftarı Kripto Paralarını Kullanmaya Başladı

Juventus Futbol Kulübü, şu anda 400 milyondan fazla taraftarına oy kullanma gücü veren kendi kripto para birimine sahip. Cristiano Ronaldo’nun futbol kulübü Juventus taraftarı, kulübün çıkardığı taraftar tokenını kullanmaya başladı. Taraftarlar artık Socios.com’un uygulamasıyla $JUV satın alabilecek ve aynı zamanda belirli kulüp kararları için oy kullanma hakkına da sahip olacak.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Socios.com’un kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus şunları söyledi: “Sporseverlerin yüzde 99,9’u destekledikleri takımın şehri / ülkesinde değil. Biz de fanların bazı fan tabanlı girişimler üzerinde etkili olmasına izin verecek şekilde bir token yarattık” dedi. Buna göre taraftarlar, Juventus’un Allianz Stadyumu’nda gol attığında hangi şarkının çalmasına bu tokenları kullanarak karar verebilecek. Fanların seçebilecekleri dört şarkı var: Blink 182 – All The Small Things, Blur – Song 2; House of Pain – Jump Around ve P.O.D – Boom.

Juventus Gelir Müdürü Gurur Duyduklarını Söyledi

$JUV şu anda yaklaşık 2 € (~ 2,2 $) biriminde fiyatlandırılıyor. Juventus’un gelir müdürü Giorgio Ricci, “Socios.com tarafından platformunda aktif hale getirilen, dünyadaki hayranlarımızla etkileşime girmenin yeni bir yolunu açan ilk kulüp olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner