Yükleniyor...

Kabak Yine Voyager’ın Başına Patladı!

Kripto kredi kuruluşu Voyager'ın, Binance US'ye 1 milyar dolar karşılığında satılması, ABD mahkemesi tarafından askıya alındı.

voyager digital 3

Kripto kredi kuruluşu Voyager’ın, Binance US’ye 1 milyar dolar karşılığında satılması, ABD mahkemesi tarafından askıya alındı.

CFTC’nin Binance’e dava açmasıyla birlikte, son zamanlarda sürekli gündeme gelen Voyager’ın da başı derde girdi. İflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager, tam anlamıyla; “bir türlü satılamıyor.”

Daha önce FTX’e satışı türlü sebeplerden aksayan Voyager, Binance’e satışında da çeşitli problemlerle karşılaşıyor. Binance’e açılan davalar neticesinde, Voyager Digital satışının da askıya alındığı açıklandı.

Voyager Digital, Yine Askıda Kaldı

ABD’li düzenleyici olan CFTC, Binance’e dava açtığını duyurdu. Bu dava, tüm kripto endüstrisini etkisi altına aldı.

İflas eden kripto kuruluşu Voyager’ın da Binance US’ye satılmasına karar verilmişti. Bu satışı onaylayan iflas yargıcı, aldığı onay kararının, Voyager mağduriyetini gidermek için önemli olduğunu belirtti. Ancak CFTC’nin Binance’e açtığı dava sonucunda, Voyager’ın satışı bir kez daha rafa kaldırıldı.

Son olarak, Voyager Digital’in Binance US’ye 1 milyar dolara satılması, ABD hükümetinin acil durdurma talebine takıldı. Bu talebin ardından, federal bir yargıç satış işlemini geçici olarak durdurdu. Bu acil durdurma talebi, 27 Mart’ta New York’taki ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Jennifer Rearden tarafından kabul edildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x