"Kahvenizi BTC ile Almak İstemezsiniz Çünkü Soğur" • Coinkolik
Yükleniyor...

“Kahvenizi BTC ile Almak İstemezsiniz Çünkü Soğur”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin (BTC) ile ödemeler hakkında eleştirilerde bulundu.

brad garlinghouse BTC Starbucks

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin (BTC) ile ödemeler hakkında eleştirilerde bulundu. Garlinghouse, hızla değişen finans endüstrisi hakkında konuşmak için Davos’taydı. Bir röportajda birçok konu hakkında konuşan Garlinghouse’ın en dikkat çekici sözleri Bitcoin hakkındaydı.

Garlinghouse, Bitcoin’in mikro ödemeler için uygun olmadığını tekrarladı. CEO, Starbucks’ta BTC ile sipariş verirseniz kahvenizin soğuyacağını dile getirerek, kripto para biriminin ölçeklenebilirlik problemine vurgu yaptı. Garlinghouse, “Starbukcs’ta kahvenizi almak için BTC’yi kullanmak isterseniz, kahveniz soğuk gelecektir” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin saniyede yaklaşık yedi işlem gerçekleştirebilir ve bu da yaygın olarak kabul edilen bir ödeme aracı olmasını engeller. Karşılaştırma yapılacak olursak XRP saniyede bin 500 işlem yapabilmektedir.

Garlinghouse BTC Hakkında Konuştu

Bununla birlikte, Garlinghouse hala Bitcoin’i (BTC) hala bir değer deposu olarak görüyor. CEO, BTC’yi altınla aynı kategoriye koyuyor. Bununla birlikte, Bridgewater Associates’in kurucu ortağı Ray Dalio gibi çok sayıda şüpheci, Bitcoin’in büyük volatilitesi nedeniyle değerini koruyamayacağına inanıyor. Hali hazırda önde gelen kripto para biriminin fiyatı son zamanlarda sadece dört günde yaklaşık yüzde 10 oranında düşüş yaşadı.

Ripple Halka Açılıyor mu?

Garlinghouse ayrıca, 2020’de birçok kripto para şirketinin arz olacağını ifade etti. Ripple CEO’su, “Önümüzdeki 12 ay içinde kripto / blockchain alanında birçok halka arz göreceksiniz. Biz ilk ve son olmayacağız ama öncü olmamızı bekliyorum… Bu şirketimiz için doğal bir evrim” diye konuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x