Yükleniyor...

Kaliforniya Düzenleyicisi, Kripto Dolandırıcılığını Takip Ediyor

Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), kripto dolandırıcılığını tespit etmek ve önlemek amacıyla takip sistemine başladı.

kaliforniya duzenleyici scam

Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), kripto dolandırıcılığını tespit etmek ve önlemek amacıyla takip sistemine başladı.

Kripto paralara yönelik ilginin küresel ölçekte giderek artmaya başlaması, beraberinde illegal yapıyı da güçlendiriyor. Merkeziyetsiz bir sisteme ve akıllı sözleşmelere dayalı olan kripto paralar, yatırımcıları ve kullanıcıları dolandırmak için çoğalıyor. Önüne geçilmeye çalışılan bu durumda, milyarlarca dolarlık para buharlaşmış durumda. Yaygınlaşan bu durum karşısında DFPI, kripto dolandırıcılığını takip etmeye başladı.

Kaliforniya Düzenleyicisi, Kripto Dolandırıcılığı Takip Sistemini Başlattı

Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), kripto sektöründeki illegal işlerin ve dolandırıcılığın önüne geçmek amacıyla takip sistemini başlattı.

DFPI tarafından başlatılan bu takip sistemi, kullanıcı şikayetlerine dayanıyor ve internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. Departman, dolandırıldığını veya dolandırıcılık girişimine maruz kaldığını iddia eden kurbanların ilgili şikayetlerini listeliyor.

Listelenen bu şikayetler, mağdurların hileli veya aldatıcı bir operasyonun parçası olduğunu belirlemeye ve kayıpların ne durumda olduğunu gözlemlemeye yardımcı oluyor. Ancak DFPI, bu sistemdeki listelenen hiçbir şikayeti henüz doğrulamadı. Her yıl düzenleyiciye, binlerce kullanıcıdan şikayet bildirimi geliyor. Bu nedenle düzenleyici, tüm bu şikayetleri takip eden bir sistemi başlattı.

DFPI yetkilisi Clothilde Hewlett, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Dolandırıcılar, en savunmasız Kaliforniyalılardan yararlanmak için halkın kripto varlıklara olan ilgisini kullanarak gölgede kalıyor. Yeni Kripto Dolandırıcılığı Takibi aracılığıyla, titiz uygulama çabalarıyla birleşen DFPI, bu acımasız yırtıcılara ışık tutmaya ve tüketicileri ve yatırımcıları korumaya kararlı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner