Yükleniyor...

Kaliforniya Meclis Üyeleri, Dijital Paranın Kullanımı için Yasa Tasarısı Sundu

Reuters'ın haberine göre, Kaliforniya meclis üyeleri Bitcoin'in de içerisinde bulunduğu dijital paranın kullanımını kolaylaştırmak adına bir yasa tasarısı sundular.

Reuters’ın haberine göre, Kaliforniya meclis üyeleri Bitcoin’in de içerisinde bulunduğu dijital paranın kullanımını kolaylaştırmak adına bir yasa tasarısı sundular. 23 Haziran tarihinde onaylanan yasa tasarısı ile birlikte alınacak önlemler, Bitcoin ve diğer dijital paraların kullanımı yaygınlaşacak.

Tasarıyı hazırlayan meclis üyesi Roger Dickinson, “Bu tasarı, Kaliforniyalıların dijital ve mobil alanlardaki ödeme alışkanlıklarına rehber olacak şekilde geliştirilmiştir.” açıklamasını yaparak, tasarının önemini belirtiyor.

Fakat bu tasarıya göre sadece dijital para birimleri ve Bitcoin değil, aynı zamanda Starbucks Stars gibi alternatif ödeme şekilleri sunan hizmetlerin de kullanımı kolaylaşacak.

Tasarıyı hazırlayan meclis üyeleri, dolar dışındaki para birimleri ile ticaret yapmanın yasak olduğu kanunların artık modasının geçtiğini belirtirken, Bitcoin ve diğer alternatif para birimlerinin geliştiği bu dönemlerde, bunların kullanımının yasaklanmasının mantıksız olduğunu söylediler.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner