Yükleniyor...

Kalp Atışlarınızla Kilidi Açılan Bitcoin Cüzdanı

Kanada menşeili giyilebilir teknolojiiler üreten Bionym şirketi, Nymi'nin akıllı bileziğinin altyapısıyla çalışan bir biyometrik Bitcoin cüzdanı geliştirdi.

Kanada menşeili giyilebilir teknolojiiler üreten Bionym şirketi, Nymi’nin akıllı bileziğinin altyapısıyla çalışan bir biyometrik Bitcoin cüzdanı geliştirdi. Nymi’nin akıllı bileziği,  kullanıcının kalp atışlarını dinleyerek, kullanıcının yaşam belirtilerini bileziğe yansıtıyor.

Nymi, geçtiğimiz Kasım ayında yazılım geliştirme kitini piyasaya sürmüştü ve şu ana kadar Nymi için 7.000 adet sipariş verilmiş. Yakında kolunuzda bir bilezik Bitcoin cüzdanı, kalp atışlarınızı dinleyerek sizi tanıyor olacak. Şirketin, geliştirdiği bu yeni Bitcoin cüzdan metodu ile, şifreleri biyometrik tanımayla yok ederek erişimi kullanıcı için kolaylaştırmak, aynı zamanda Bitcoin cüzdanını da sizin bir parçanız haline getirerek cüzdan güvenliğini artırmak istediğini görüyoruz.

Bionym şirketinin açıklamasına göre, ilk bilezik cüzdanlar 2014 yılının ilk aylarında satışa çıkacak.

Bionym uzmanlarından Yevgeniy Vahlis:

– “İnsanlar Bitcoinlerinin nerede saklandığını ve kimlerin bu bitcoinlere ulaşabileceğini bilmiyor.” Nymi cüzdanları ile bu sorun çözülmüş oluyor. Bitcoinleriniz hep kolunuzda. Ayrıca biyometrik şifre çözümlemeyle yanlış kişinin erişememesi sağlanıyor.

Bionym’in Başkanı Andrew D’Souza, “Tüm Nymi cihazları güvenli Bitcoin cüzdanları ile gönderilecek, bu kullanıcılar için can alıcı bir uygulama olacak.” Aslında gerçekten de öyle… Sizin Bitcoin cüzdanlarınızdaki paranızı çalmak isteyen hackerlar, artık onları çalmak için, cüzdanınızı bileğinizden çıkarmak zorundalar. Fakat şunu da belirtmek lazım, Nymi cihazları, kullanıcının kalp atışları olmadan çalışmıyor. Yani kalbiniz attığı sürece Bitcoin cüzdanınız sizin de bir parçanız halinde.

Bu cihazın geliştirilmesindeki asıl amaç, iPhone’un kullanıcılarda bıraktığı etki gibi, herkesin kendine ait Bitcoin cüzdanını yanında bulundurabilmesi ve onun kendisiyle birebir bağlantıda olmasını sağlamak. Elektrokardiyogram (ECG) sensörleri ile kalp atışlarını dinleyen cihaz oldukça güvenli. Çünkü bu kalp atış dalgaları asla taklit edilemez.

Nymi’nin satış fiyatı ise şu an $79.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x