Yükleniyor...

Kamuya Açık Şirketlerin Bitcoin Yatırımı Artıyor: Bu Daha Başlangıç

Bitcoin'in (BTC) son zamanlarda yaşadığı fiyat artışı, analistlere ve kripto para topluluğuna göre benimsenmesiyle doğru orantılı.

Kamuya Acik Sirketlerin Bitcoin Yatirimi Artiyor Bu Daha Baslangic

Bitcoin’in (BTC) son zamanlarda yaşadığı fiyat artışı, analistlere ve kripto para topluluğuna göre benimsenmesiyle doğru orantılı. Daha önce de defalarca haberini verdiğimiz gibi Bitcoin’e son zamanlarda kurumsal ilgi oldukça artmış durumda. Microstrategy’den Square’e kadar birçok firma, sepetine BTC eklemiş durumda. Üstelik yüklü miktarlarda.

Microstrategy Inc., 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığında bu karar lider kripto para biriminin olgun ve güvenli bir liman varlığı olarak kurumsal onay almasını sağladı. Amerikan teknoloji firması, fiat enflasyonuna karşı korunmak için Bitcoin’i birincil rezerv varlığı haline getirdi. Dev firmanın bu hareketinin ardından görünen o ki, büyük küresel şirketler Microstrategy’nin Bitcoin stratejisini izlemeye devam edecek.

Yerli kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Celil Öztürk, attığı bir tweet ile kamuya açık şirketlerin son birkaç ayda yaptığı Bitcoin yatırımlarını paylaştı. Öztürk’ün paylaştığı görselde dikkat çeken firmalar ve bugünkü Bitcoin fiyatı itibariyle yatırımların toplam değerleri ise şu şekilde:

  • Microstrategy: 425M dolar/Şimdi 680M dolar
  • Square: 50M dolar/Şimdi 84M dolar
  • Galaxy Digital: 134M dolar/Şimdi 296M dolar
  • Hut 8 Mining Corp: 36M dolar/Şimdi 52M dolar
  • Voyager Digital LTD: 7M dolar/22M dolar

Görüldüğü üzere firmaların yaptığı yatırımlar değerlenmiş durumda. Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle beraber yatırım yapan birçok şirket, kar etti.

Kamuya açık son birkaç ayda BTC yatırımı yapan şirketleri ve yatırımlarının şimdiki değerlerini paylaşan Öztürk, bunun daha başlangıç olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner