Yükleniyor...

Kanada’da Dijital Paraya Düzenleme Getirildi

Kanada'da Bitcoin gibi dijital paralara getirilen düzenleme ile birlikte, diğer işletmelerle birlikte Bitcoin ile iş yapan şirketlere de finansal açıdan raporlama yapma zorunluluğu getirildi.

Kanada’da Bitcoin gibi dijital paralara getirilen düzenleme ile birlikte, diğer işletmelerle birlikte Bitcoin ile iş yapan şirketlere de finansal açıdan raporlama yapma zorunluluğu getirildi.

19 Haziran’da geçen yasaya göre, Bitcoin exchange siteleri ve ATMler de artık diğer şirketler ile aynı standarlarda iş yapmaya başlayacaklar. Bu yasa ile birlikte Kanada, dijital paralarda ciddi düzenleme gerçekleştirilen ilk ülke olma özelliğini kazanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ek olarak Bitcoin borsaları, şirketlerini  Financial Transactions and Reports Analysis Centre of Canada (FINTRAC)’a tanıtmak zorunluluğundalar. Bu şekilde yapılan şüpheli işlemler, finansal terörizm ve dolandırıcılığın önüne geçilmeye çalışılacak. Kanada dışındaki şirketler de, Kanada sınırları içerisinde iş yapacak durumda olduklarında bu düzenlemelere uymak zorundalar.

Öne çıkarılan görsel, thecoinfront’tan alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x