Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kanada Merkez Bankası Başkanından Bitcoin Açıklaması!

Kanada Merkez Bankası Başkanından Bitcoin Açıklaması!

ABONE OL:google-news

Son dönemde birçok ülkenin ve merkez bankasının odağında dijital varlıklar bulunuyor. Çin’in yaptığı dijital yuan hamlesinin ardından birçok ülke, merkez bankası destekli dijital para fikrine sıcak bakmaya başladı. Konuyla ilgili olarak som hamle ise Kanada Merkez Bankası’ndan geldi.

Kanada Merkez Bankası Başkanı Stephen Poloz, katıldığı bir etkinlikte bu fikirle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Poloz, Kanada Merkez Bankası olarak şu anda ödeme sistemlerini geliştirmek ve daha da iyileştirmek için çalışmalar yaptıklarını ifade etti ve Facebook’un dijital para birimi Libra ve en büyük kripto para birimi Bitcoin ile ilgili olarak şunları söyledi:

”Bu tarz büyük inovasyonlar, başka önemli gelişmelerin de genelde tetikleyicisi olurlar. Ancak yine de, bunların bazı riskleri de bünyelerinde barındırdıklarını ifade etmek gerekiyor. Aynı zamanda bu ürünler için doğru regülasyonları getirmemiz de yapmamız gereken bir başka durum.”

Kanada Merkez Bankası, bir süredir merkez bankası destekli dijital para fikriyle yakından ilgileniyor ve son dönemde bu yöndeki çalışmalarına hız vermiş durumda.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar