Yükleniyor...

Kanada Merkez Bankası Başkanından Bitcoin Açıklaması!

Son dönemde birçok ülkenin ve merkez bankasının odağında dijital varlıklar bulunuyor.

Kanada Merkez Bankası

Son dönemde birçok ülkenin ve merkez bankasının odağında dijital varlıklar bulunuyor. Çin’in yaptığı dijital yuan hamlesinin ardından birçok ülke, merkez bankası destekli dijital para fikrine sıcak bakmaya başladı. Konuyla ilgili olarak som hamle ise Kanada Merkez Bankası’ndan geldi.

Kanada Merkez Bankası Başkanı Stephen Poloz, katıldığı bir etkinlikte bu fikirle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Poloz, Kanada Merkez Bankası olarak şu anda ödeme sistemlerini geliştirmek ve daha da iyileştirmek için çalışmalar yaptıklarını ifade etti ve Facebook’un dijital para birimi Libra ve en büyük kripto para birimi Bitcoin ile ilgili olarak şunları söyledi:

”Bu tarz büyük inovasyonlar, başka önemli gelişmelerin de genelde tetikleyicisi olurlar. Ancak yine de, bunların bazı riskleri de bünyelerinde barındırdıklarını ifade etmek gerekiyor. Aynı zamanda bu ürünler için doğru regülasyonları getirmemiz de yapmamız gereken bir başka durum.”

Kanada Merkez Bankası, bir süredir merkez bankası destekli dijital para fikriyle yakından ilgileniyor ve son dönemde bu yöndeki çalışmalarına hız vermiş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner