Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kanadalı Çift Evlerini Bitcoin Üzerinden Satışa Çıkardı!

Kanadalı Çift Evlerini Bitcoin Üzerinden Satışa Çıkardı!

ABONE OL:google-news

Kanada’nın Calgary Eyaletinde yaşayan Martin Kanka ve Jennifer Blachette çifti evlerini 27.1 BTC (236.372 dolar) satış rakamıyla satışa çıkardı. Ödeme için sadece Bitcoin kabul eden çift, Kanada doları veya ABD dolarını kabul etmiyor. Çiftin bu şekilde hareket etmesinin nedeni ise bankalara güvenmemeleri.

Kanadalı çift Bitcoin‘in geleceği konusunda oldukça iyimser. Blachette, geçmiş banka tecrübelerinden hareketle bankaların dolandırıcı olduğunu iddia ederken, Kanka ise Bitcoin fiyatının çok daha yükseleceği görüşünde. Ona göre Bitcoin fiyatı gelecek 10 yılda mevcut fiyatını birkaç kez katlayacak.

Çift, evlerini Great Property Group üzerinden satışa sundu. Emlak şirketinde görevli Kris  Dennis, söz konusu evin uluslararası tekliflere açık olduğunu belirtirken, ayrıca Bitcoin üzerinden ev alım satım işlemlerinin banka üzerindeki işlemlere nazaran daha hızlı tamamlanacağını kaydetti. Dennis, evi almak isteyen birçok kişinin olduğunu ve onlara evi gezdirdiklerini de ifade etti.

Great Property Group, ilk kez Kanka ve Blachette çiftinin evini Bitcoin üzerinden satışa sunmadı. Şirket, geçtiğimiz yıllarda 1,2 milyon dolar değerinde bir kilise ile 2,4 milyon dolarlık bir evi Bitcoin üzerinden satışa sunduklarını belirtiyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar