Yükleniyor...

Kanada’nın En Büyük Bankası Kendi Kripto Para Borsasını Açabilir

Toplamda 965 milyar dolarlık bir varlığa sahip olan Kanada'nın en büyük bankası olan The Royal Bank of Canada'nın (RBC) kendi kripto para borsasını açacağı ileri sürüldü.

Kanadanın En Büyük Bankası Kendi Kripto Para Borsasını Açabilir

Toplamda 965 milyar dolarlık bir varlığa sahip olan Kanada’nın en büyük bankası olan The Royal Bank of Canada’nın (RBC) kendi kripto para borsasını açacağı ileri sürüldü.

Sosyal medyada çıkan haberlere göre banka, Kanada ve ABD’de bu alana dönük dört patent başvurusunda bulunmuş durumda. Patent başvurularına göre, Kanadalı banka kripto paraları kendi operasyonlarına entegre etme planı yapıyor.

Patent başvurularının birisinde şu açıklama yer alıyor:

“Bireysel kullanıcılar için, kripto anahtarlarını yönetmek ve farklı kripto varlıklarıyla işlem yapmak zor olabilir. Bazı durumlarda kripto varlık işlemlerinin onaylanması zaman alabilir ve/veya ticari sistemler veya satış noktası cihazları ile uyumlu olmayabilir, desteklenmeyebilir.”

RBC sözcüsü Jean Francois Thibault’in Logic’e konuştu ve bankalarının “diğer birçok kuruluş gibi, tescilli fikir ve konseptlerini korunmak için patent başvuruları yaptığını” söyledi. Tabii bunu söylerken, kripto para platformunun başlaması ile ilgili haberler konusunda da açıklama ve yorum yapmaktan kaçındı.

Gelen iddialara göre RBC ayrıca müşterilerine kripto para hesapları hizmeti de sunabilir. RBC’nin son üç yılda Blockchain ile ilgili toplamda 27 patent başvurusu yaptığı ifade ediliyor. Patentler, kredi puanları, araç kayıtları, dijital ödüller ve kredi teklifleri gibi konularla ilgili.

Şu anda Kanada merkezli birkaç kripto para borsası bulunuyor. Bunlardan biri olan Einstein borsası geçtiğimiz hafta kepenk indirmişti. Borsanın şu an müşterilerine 12 milyon dolar borcu bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner