Yükleniyor...

Kanada’nın “Tosuncuğu” Kaçırıldı!

Kanada'nın "Tosuncuğu" Aiden Pleterski, dolandırdığı kripto yatırımcıları tarafından fidye için kaçırıldı ve işkence gördü.

kanada tosuncuk

Kanada’nın “Tosuncuğu” Aiden Pleterski, dolandırdığı kripto yatırımcıları tarafından fidye için kaçırıldı ve işkence gördü.

Kendisini “Kripto Kralı” olarak tanıtan Aiden Pleterski‘nin, kripto yatırımcılarını dolandırarak yaklaşık 29 milyon dolarlık bir vurgun yaptığı iddia ediliyordu. Basına düşen son haberlere göre, Pleterski, dolandırdığı iddia edilen kripto yatırımcıları tarafından kaçırıldı ve işkence gördü. Kanada’nın “Tosuncuğunu” kaçıranlar, 3 milyon dolarlık bir fidye almayı planladı.

Dolandırıcı, Dolandırılanlar Tarafından Kaçırıldı

Kanada’nın kripto fenomeni Aiden Pleterski, kripto yatırımcılarının varlıklarını bir araya toplayıp, bu parayla kripto yatırımları yapacağını söyledi. İkna ettiği kripto yatırımcılarından 41.5 milyon dolar toplayan “Tosuncuk”, bu paranın yalnızca 670 bin dolarını işlemlerde kullandı.

Bu arada Pleterski, özel jetler kiralıyor ve gösterişli tatillere çıkıyordu. İkna ettiği kripto yatırımcıları, dolandırıldıklarını düşünerek homurdanmaya başladılar. Bunun üzerine Pleterski, iflas başvurusunda bulunarak işten sıyrılmaya çalıştı.

İflas davasına bakan Rob Stelzer‘e, Kanada polisinden bir bildiri geldi. Bu bildiride, Pleterski’nin kaçırıldığı yer alıyordu. Polisten gelen bildiride, Pleterski‘nin babası tarafından verilen ifadelere de yer verildi.

Pleterski’nin babası, kaçıranların yaklaşık 3 gün boyunca oğlunu esaret altında tuttuğunu iddia etti. Babaya göre, Pleterski‘yi kaçıranlar, çeşitli işkence yöntemlerine başvurdu. Kaçıranların Pleterski‘nin dolandırdığı kişiler olduğu belirtildi.

İflas mahkemesine düşen belgelere göre, Pleterski‘yi kaçıranlar, kendilerine ödenmesi için 3 milyon dolarlık bir fidye talep ettiler. Pleterski’nin babası, oğlunun, kaçıranlara ödeme yapacak parayı hemen vermesi ve kolluk kuvvetlerine gitmeyeceğini söylemesiyle serbest bırakıldığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner