Yükleniyor...

Kanun Yapıcılar Bitcoin Alımını Durduramıyor

2020 ABD Başkanlığı için çalışan Aday Andrew Yang, Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştirdi ve Bitcoin ile kripto para birimi düzenlemeleri konusundaki düşüncelerini paylaştı.

Andrew Yang Bitcoin engellenemez

2020 ABD Başkanlığı için çalışan Aday Andrew Yang, Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştirdi ve Bitcoin ile kripto para birimi düzenlemeleri konusundaki düşüncelerini paylaştı. Ona göre, ülkenin bu konuda daha fazla açıklık sağlaması gerekiyor. Ancak, nihayetinde mevzuatların insanları Bitcoin satın alma konusunda engelleyemeyeceğini düşünüyor.

ABD Demokratik Başkan Adayı Andrew Yang, Bloomberg ile ülkedeki kripto para birimi düzenlemeleri hakkında konuştu. Ona göre, ABD’nin endüstriyi yönetecek bir dizi kural getirmesi gerekiyor. Yang, şu ifadeleri kullandı:

“Ülke çapında kripto para birimi kullanımı konusunda tek tip kural ve düzenlemelere ihtiyacımız var. Çünkü şu anda eyalet halindeki bu yöntemle sıkışıp kaldık ve bu herkes için kötü. Bu alana yatırım yapmak isteyen yenilikçiler için kötü.”

Yang, Bunun önceliği olacağını söyledi. Yang, herkesin gelecekte nereye gideceğini bilmesi için açık ve şeffaf kurallar bulmanın öneminden ve rekabet gücünden bahsetti. Yang ayrıca, kripto para birimlerinin temelini oluşturan blockchain’in “çok çok yüksek bir potansiyele” sahip olduğuna inandığını ve yatırım yapmaları gerektiğini söyledi.

Yasa koyucular Bitcoin Alımını Durduramaz

Yang’ın bahsettiği bir başka heyecan verici şey, düzenleyicilerin insanların Bitcoin veya diğer kripto paraları satın almalarını durduramayacaklarıydı. Yang, şöyle konuştu:

“Şu anda, bu para birimlerine yatırım yapan insanlar bunu yapmanın ve yatırımlarından faydalanmanın bir yolunu arıyorlar. Düzenlemelerin buna engel olabileceğini düşünmüyorum. ”

Gerçekten de, Bitcoin’in ayırt edici özelliklerinden biri, sansüre dayanıklı ve tamamen eşler arası olmasıdır. Başka bir deyişle, işlemi gerçekleştirmek için hükümet veya banka gibi merkezi bir otoriteye gerek yoktur ve bu nedenle işlemi durduramaz veya engelleyemezler. Yang, mevcut Başkan Trump’ın aksine kripto paralar kavramına olumlu bir şekilde yönelmiş gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x