Yükleniyor...

Kanye West’in ABD Başkanı Olması Bitcoin (BTC) İçin İyi Olabilir

Amerika Birleşik Devletleri, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü'nü kutlamakla meşgulken; dünyaca ünlü rapçi ve girişimci Kanye West, ABD Başkanı olacağını açıklayarak Twitter’da bomba etkisi yarattı.

kanye west başkanlığı bitcoin btc için iyi olabilir

Amerika Birleşik Devletleri, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’nü kutlamakla meşgulken; dünyaca ünlü rapçi ve girişimci Kanye West, ABD Başkanı olacağını açıklayarak Twitter’da bomba etkisi yarattı. Niyetinin ciddiyeti belirsizliğini korurken, yeni aday hızla Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan da destek aldı.

Merkeziyetsiz Bir Para Birimi

West, 25 Nisan 2018’de “decentralize (merkeziyetsiz)” şeklinde bir tweet atarak  kripto para birimi endüstrisine ilk girişini yapmıştı. Bundan kısa bir süre sonra, tarihteki en önemli hip-hop sanatçılarından biri olan West, Mayıs 2018’de gerçekleşen TMZ röportajında Bitcoin’den doğrudan olumlu bir şekilde bahsetti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın abolyanist Harriet Tubman’ın olduğu 20 dolar tasarımını veto etmesinin üzerine West, Bitcoin’e yöneldi.

Yeezy, 20 dolara her baktığında köleliği hatırladığını ve sınırsız, merkezi olmayan Bitcoin’i kullanmak istediğini iddia etti:

“Harriet Tubman’ı 20 dolarlık banknotta gördüğümde Bitcoin’i kullanmak istediğim an tam olarak buydu.”

2018 röportajından bu yana Kanye West kripto para konusunda sessiz kaldı, bu yüzden duruşunun aynı olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Trump Bitcoin Hayranı Değil

Büyük olasılıkla bu Kasım ayında Demokrat rakibi Joe Biden’la karşı karşıya gelecek olan ABD mevcut Başkanı Donald Trump, Temmuz 2019’da Bitcoin hayranı olmadığını tweetledi.

Bu nedenle West’in başkanlık ihtimalinin Bitcoin için iyi olacağını ifade ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner