Karaborsada Bitcoin Karşılığı Silah Sattıktan Sonra Yakalandı • Coinkolik
Yükleniyor...

Karaborsada Bitcoin Karşılığı Silah Sattıktan Sonra Yakalandı

25 yaşındaki bir ABD vatandaşı, iddialara göre Hollanda kolluk kuvvetlerine yarı-otomatik bir silah sattıktan sonra yakalandı.

25 yaşındaki bir ABD vatandaşı, iddialara göre Hollanda kolluk kuvvetlerine yarı-otomatik bir silah sattıktan sonra yakalandı. Amsterdam Cumhuriyet Savcısına göre, bu yarı otomatik silah, “Tor network” ağındaki bir karaborsa internet sitesi üzerinden satın alınmış.

Silah, gümrükten geçmesi için bir DVD oynatıcının içinde, demonte edilmemiş, içerisinde susturucu başlığı ve lazer işaretleyicisi ile birlikte alıcıya gönderilmiş. Görünüşe bakılırsa Hollanda polisi ve savcıları, Bitcoin ile yapılan illegal satın almaları önlemek için büyük bir araştırma başlatmış.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tor Network (Tor Ağı)

Tor Network’ü, illegal sitelere büyük ölçüde anonimlik sağlar ve bu siteler aracılığı ile illegal eşyaların satışını yüksek ölçüde kolaylaştırır. Tor Network kurucusu Roger Dingledine, her gün kabaca 800.000 insanın Tor Network’ü kullandığını, hatta sadece illegal sitelere girerken değil, legal sitelerde de bu ağın kullanıldığını söylüyor.

ABD muhbiri Edward Snowden, yıllarca hükümete karşı yaptığı hackleme girişimlerine dayanarak, Tor Network’ün güvenli olduğunu söylüyor. Ancak raporlar, Tor Network’ün bireyler için oldukça etkisiz olduğunu gösteriyor.

Tutuklama Olayı

Hollanda emniyeti, bir süredir silahı yollayan şahısı takip ettiklerini, bunun da illegal satış işlemini ortaya çıkarmayı kolaylaştırdığını söyledi. Her ne kadar satıcı ve alıcı takma isimler kullansa da ve Bitcoin üzerinden ödemeler yapıldıysa da, emniyet güçlerinin şahısı takip etmesi ve şahısın takip edilebilir bir email adresi kullanması tutuklamayı kolaylaştırdı.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x