Yükleniyor...

Karadağ Mahkemesi, Do Kwon’un Kefaletini İptal Etti

Karadağ'da tutuklanan Do Kwon'un kefaletini mahkeme iptal etti.

Karadağ’da tutuklanan Do Kwon‘un kefaletini mahkeme iptal etti.

Bloomberg’e göre Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon, kefaleti iptal edildikten sonra Karadağ’da hapiste kalmaya devam edecek.

Do Kwon’un Kefaleti İptal Edildi

Do Kwon‘un Karadağ’da tutuklanmasının ardından mahkeme süreci devam ediyor. Mahkemeden Do Kwon hakkında yeni gelişme geldi. Bloomberg’in bildirdiğine göre, Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon’un Karadağ’da hapiste kalmasına devam etmesi için kefaleti iptal edildi.

do kwon guney korede vergi yukumlulugumuz yok 6

Karadağ’daki bir yüksek mahkeme, bir alt mahkemenin Kwon’un kefaletle serbest bırakılmasına izin veren kararını iptal etti. Do Kwon, Mart ayında Karadağ’da tutuklanmış ve halen hapiste bulunmaktadır.

Daha önce bir alt mahkeme, Kwon‘un 436.000 dolarlık bir kefalet anlaşması yapmasına izin vermişti. Kwon, Karadağ’da sahte pasaport kullanmakla suçlanmış ve Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore, Terraform Labs’ın kurucusunu iade etmeye çalışmıştı.

Terraform Labs tarafından oluşturulan stabilcoin TerraUSD, geçen yılın baharında çökmüş ve yatırımcılar için milyarlarca dolarlık zarara yol açmıştı. Bu olay, 2022 yılında kripto piyasalarını etkileyen bir dizi krizin ilk örneğiydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner