Yükleniyor...

Karpeles, Kaybolan Bitcoinler Hakkında Umutsuz

Bir süredir Mt.

Bir süredir Mt.Gox hakkında açıklama yapması beklenen Karpeles, sonunda kaybolan Bitcoinler ile ilgili düşündüklerini Wall Street Journal ile yaptığı röportajda dile getirdi. Karpeles, kaybolan Bitcoinlerin bulunması ile ilgili umutsuz.

Mt.Gox’un, Bitcoin’in âni büyümesi ile birlikte hızla büyüdüğünü ve yayıldığını, fakat yönetimdeki eksiklikler nedeniyle bu durumlara geldiğini belirten Karpeles, eski versiyon bir cüzdanda unutulan ve daha sonra bulunan 200.000 BTC’den sonra geri kalan 650.000 BTC’nin bulunamayacağı görüşünde.

Bitcoins.com domain ismini ve diğer varlıkların satışa çıkarılması ile birlikte alacaklıların paralarının bir kısmının ödenmesi planlanırken, Karpeles bulunduğu durum hakkında da şu açıklamalarda bulundu:

“Yemin ederim ki, yaptıklarımın hiçbiri lüks şeyler değildi. Bazı insanlar hala Bitcoin sahibi veya yat sahibi olduğumu söylüyorlar, fakat bunlar doğru değil.”

Karpeles’in Bundan Sonraki Adımları

Karpeles işler yoluna girdikten sonra, Japonya’daki meetup organizasyonlarına katılıp, Bitcoin kullanıcılarına yaşadıklarını ve Mt.Gox’un nasıl bu hâle geldiğini açıklamak istiyor. Yeni exchange platformu kuracak girişimcilere tavsiyesi ise, “24 saat boyunca güvenliği aktif tutmaları”.

Sunlot Holdings’in rehabilite çalışmaları ve SaveGox kampanyasını desteklediğini açıklayan Karpeles, rehabilite çalışmaları sırasında şirketlerin Mt.Gox’un ve alacaklıların fonlarını değil, kendi fonlarını kullanmaları gerektiğini de belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner