Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Borsaları Karpeles, Kaybolan Bitcoinler Hakkında Umutsuz

Karpeles, Kaybolan Bitcoinler Hakkında Umutsuz

ABONE OL:google-news

Bir süredir Mt.Gox hakkında açıklama yapması beklenen Karpeles, sonunda kaybolan Bitcoinler ile ilgili düşündüklerini Wall Street Journal ile yaptığı röportajda dile getirdi. Karpeles, kaybolan Bitcoinlerin bulunması ile ilgili umutsuz.

Mt.Gox’un, Bitcoin’in âni büyümesi ile birlikte hızla büyüdüğünü ve yayıldığını, fakat yönetimdeki eksiklikler nedeniyle bu durumlara geldiğini belirten Karpeles, eski versiyon bir cüzdanda unutulan ve daha sonra bulunan 200.000 BTC’den sonra geri kalan 650.000 BTC’nin bulunamayacağı görüşünde.

Bitcoins.com domain ismini ve diğer varlıkların satışa çıkarılması ile birlikte alacaklıların paralarının bir kısmının ödenmesi planlanırken, Karpeles bulunduğu durum hakkında da şu açıklamalarda bulundu:

“Yemin ederim ki, yaptıklarımın hiçbiri lüks şeyler değildi. Bazı insanlar hala Bitcoin sahibi veya yat sahibi olduğumu söylüyorlar, fakat bunlar doğru değil.”

Karpeles’in Bundan Sonraki Adımları

Karpeles işler yoluna girdikten sonra, Japonya’daki meetup organizasyonlarına katılıp, Bitcoin kullanıcılarına yaşadıklarını ve Mt.Gox’un nasıl bu hâle geldiğini açıklamak istiyor. Yeni exchange platformu kuracak girişimcilere tavsiyesi ise, “24 saat boyunca güvenliği aktif tutmaları”.

Sunlot Holdings’in rehabilite çalışmaları ve SaveGox kampanyasını desteklediğini açıklayan Karpeles, rehabilite çalışmaları sırasında şirketlerin Mt.Gox’un ve alacaklıların fonlarını değil, kendi fonlarını kullanmaları gerektiğini de belirtti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Kartal Yağız Akdilhttps://www.coinkolik.com/
@yagizakdil | İTÜ - Endüstri Mühendisliği | #Bitcoinsever

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar