Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Karşıyaka Spor Kulübünden Taraftar Token'ı Hamlesi!

Karşıyaka Spor Kulübünden Taraftar Token’ı Hamlesi!

ABONE OL:google-news
StormGain

Son zamanlarda gittikçe popülerleşen bir trend olan taraftar token’larına yerel kulüpler de birer birer ekleniyor. İzmir’in yerel takımlarından Karşıyaka Spor Kulübü, taraftarları için özel bir token projesini başlatacağını duyurdu. 108 yıllık geçmişe sahip spor kulübü Karşıyaka ve blockchain teknolojileri firması Bitci Teknoloji arasında imzalanan anlaşmaya göre ‘Karşıyaka Token’ piyasaya sürülecek.

Önemli Bir Gelir Sağlayacak

Taraftarların kullanımına sunulacak token’ların spor kulübüne ciddi bir gelir sağlayacak. Taraftarlar ellerindeki token’ları özel olarak geliştirilmiş uygulama üzerinde kullanabilecekler; ayrıca perakende, gıda, teknoloji, konaklama gibi sektörlerde de BitciPay anlaşmalı tüm ürün ve hizmet alışverişlerinde token’lar kullanılabilecek.

Karşıyaka Spor Başkanı Turgay Büyükkarcı, kulübe ciddi bir gelir sağlamayı hedeflediklerini söyledi ve şu açıklamalarda bulundu:

“Çıkaracağımız token’ların tamamının taraftarlarımız tarafından ilgi görmesi durumunda, 100 milyon TL’nin üzerinde bir gelire ulaşma potansiyeli olan bir projeye başlıyoruz. Karşılığında da taraftarlarımıza aynı zamanda maddi bir karşılığı olan dijital bir değer sunmuş olacağız. Baktığımızda herkesin kazandığı ama en çok Türk sporunun fayda göreceği bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz. Bu vesileyle, tüm taraftarlarımıza da çağrıda bulunmak istiyoruz. Karşıyaka Spor Kulübü mobil uygulaması ve Bitci.com üzerinden taraftarlara sunulacak Karşıyaka Token’larla kulüplerine destek olsunlar; her zaman yaptıkları gibi bir kez daha camialarına sahip çıksınlar.”

Proje Ocakta Tamamlanıyor

Ocak ayının başında şirketin kurulacağını belirten Büyükkarcı, “Taraftarımızın da içinde yer alabileceği bir şirket yapımız olacak” sözlerine yer verdi.

“Karşıyaka token çıkıyor. Anlaşmalarını yaptık. Öncelikle 3.5 milyon adet piyasaya çıkacak. Kulübümüze katkı sağlamayı planlıyoruz.”

Konu ile ilgili açıklama yapan ekonomi gazetecisi Erkan Öz, şu ifadelere yer verdi:

“Futbol kulüpleri bir kriptoparanın benimsenmesi için en kritik olan unsura sahip: Gönülden bağlı bir ‘camia’ Bitci.com un Karşıyaka için çıkaracağı taraftar token çok ilginç bir şekilde BitciPay sayesinde alışverişlerde de kullanılabilecek.”

Token’ın Kullanım Alanları

Karşıyaka Token’a sahip olan bir taraftar, token’ını oluşturulacak özel mobil uygulamadaki kampanyalar için kullanabilecek; token’lar ile anketlerde oy verip kulübün belli konularda karar yetkisine sahip olabilecek, ayrıca sporcularla özel etkinliklere katılabilecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar