Yükleniyor...

Katar, FIFA Dünya Kupası Öncesi Dijital Ödeme Lisansı Verdi

Katar Merkez Bankası (QCB), dijital ödeme hizmetleri için ilk lisansını Vodafone Qatar ve Ooredoo Money'e verdiğini açıkladı.

Katar FIFA Dunya Kupasi Oncesi Dijital Odeme Hizmetlerini Tanitti

Katar Merkez Bankası (QCB), dijital ödeme hizmetleri için ilk lisansını Vodafone Qatar ve Ooredoo Money’e verdiğini açıkladı.

Katar, FIFA 2022 Katar yaklaştıkça, ülke altyapısının eşit olmasını sağlamak için çalışarak önemli bir turist ve ziyaretçi akışına hazırlanıyor. QCB, FIFA Dünya Kupası sırasında ziyaretçilere mümkün olan en iyi dijital ödeme deneyimini sağlamak için yerel ve uluslararası finans kuruluşlarını birlikte çalışmaya çağırdı.

Katar’dan Vodafone ve Ooredoo’ya Dijital Ödeme Lisansı

FIFA Dünya Kupası‘nın Katar’a 1,5 milyon ziyaretçi getireceği tahmin ediliyor. Bu nedenle, ülke hem yerel hem de uluslararası ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir ödeme sistemine sahip olmak için ilk dijital ödeme lisansını verdi.

Artık dijital ödeme lisansı sahibi olan Ooredoo ve Vodafone, QCB tarafından belirlenen gerekliliklere ve standartlara uyarak işlem gerçekleştirecek. Ooredoo’nun Para Cüzdanı ve Vodafone’un iPay hizmeti, kullanıcıların finansal işlemlerini yönetmelerine, para göndermelerine ve cep telefonlarını kullanarak her yerden hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapmalarına olanak tanıyacak.

Bu gelişme, QCB’nin bankalarının GooglePay, ApplePay ve Samsung Pay kullanarak ödeme hizmetleri başlatmaya hazır olduğunu açıklamasının ardından geldi.

QCB ayrıca, tüm küresel kart firmalarının kullandığı elektronik cüzdan hizmetlerinin Katar’da kabul edileceğini de duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner