Yükleniyor...

Kazakistan Kripto Madencilik Şirketlerinin Enerji Kullanımını Kısıtlıyor

Kazakistan Cumhurbaşkanı, kripto madencilik firmalaranın enerji kullanımını kısıtlayan yasaya imzayı attı.

Elektrik Saglayicisi Kripto Madenciligini Hedef Aldi

Kazakistan Cumhurbaşkanı, kripto madencilik firmalaranın enerji kullanımını kısıtlayan yasaya imzayı attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kazakistan Cumhurbaşkanı’nın imza attığı yeni yasa kripto para madencilik firmalarının enerji kullanımını kısıtlamanın yanında hükümet onaylı madencilik havuzlarını da kapsayıor.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kripto Madenciliğine Dair Yasayı Onayladı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, yeni imzaladığı yasayla birlikte ülkede hizmet veren kripto madencilik tesislerinin enerji kullanımını sınırlıyor.

Orta Asya ülkesi Kazakistan, yasadışı operatörler de dahil olmak üzere Bitcoin madencileri son birkaç yılda kendi topraklarına akın ederek şebeke altyapısını zorlayacak derecede elektrik talebini karşılamakta zorluk yaşıyor. Ülke, daha geniş bir şekilde kripto para ekosistemini geliştirmeyi umut etse de madencilere yönelik düzenlemelerini sıkılaştırmaya devam ediyor.

Yeni yasa, madencilerin ulusal şebekeden yalnızca elektrik fazlası olduğunda elektrik tüketmesine izin vererek, endüstrinin enerji kullanımını etkili bir şekilde kısıtlamayı hedefliyor. Fazlalık enerji, elektrik için teklif verebilecek lisanslı operatörler arasında dağıtılacak. Yenilenebilir enerji, ithal elektrik kullanan veya şebekeye bağlı olmayan kendi enerji üretim kapasitelerini kullanan madenciler bu sınırdan muaf tutulacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x