Yükleniyor...

Kazakistan’da Kripto Madenciliği Düzenlemeleri Sıkılaşıyor

Kazakistan, kripto madenciliğini sıkılaştıran vergi ve lisans odaklı yasa tasarısını kabul etti.

Kazakistanda Kripto Madenciligi Duzenlemeleri Sikilasiyor

Kazakistan, kripto madenciliğini sıkılaştıran vergi ve lisans odaklı yasa tasarısını kabul etti.

Kazakistan düzenleyicisi, 2022 yılının ortalarında bankaların lisanslı kripto borsalarına banka hesabı gibi hizmetler sunmasına yeşil ışık yakmıştı. Daha sonra önemli bir konum elde ettiği kripto madenciliği konusunda yeni vergi kuralları getirdi. Kripto paraları yasallaştırma konusuyla gündeme gelen Kazakistan‘da yeni düzenlemeler sunuluyor. En çok ön plana çıkarılan durum ise kripto madenciliği.

Kazakistan’dan Kripto Madenciliği için Yeni Düzenleme

Rusya’yı Bitcoin madenciliğinde geride bırakan Kazakistan, elde ettiği konumunu korumak ve gelişmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Kazakistan Parlamentosu’nun alt kanadı Majilis tarafından onaylanan yeni düzenlemelerin ayrıntıları paylaşıldı. Tasarı, madencilik ekipmanı için yeni bir elektrik satın alma planının yanı sıra güncellenmiş lisanslama ve vergilendirme planlarından oluşuyor.

kripto para madenciligi 1

Onaylanan yeni kurallara göre, madenciler kamu şebekesinden sadece ihtiyaç fazlası olması halinde ve sadece bir borsa platformu olarak faaliyet gösteren KOREM (Kazakistan Elektrik ve Enerji Piyasası Operatörü) aracılığıyla elektrik satın alabilecek.

Madencilerin açık artırmalara katılması gerekiyor ve sadece en yüksek teklifi veren kazanıyor. Ayrıca, artık iki ayrı lisans türü uygulanacak; birincisi kendi ekipmanına sahip madenciler için, ikincisi ise donanımı ödünç verenler için gerekli olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x