Yükleniyor...

Kemerlerinizi Bağlayın! Kıdemli Analistten 37 Bin Dolarlık Çarpıcı Bitcoin Tahmini!

Alanında uzman kripto para analisti Timothy Peterson, Bitcoin hakkında öngörülerini paylaştığı bir tweet yayınladı.

Kemerlerinizi Baglayin Kidemli Analistten 37 Bin Dolarlik Carpici Bitcoin Tahmini

Alanında uzman kripto para analisti Timothy Peterson, Bitcoin hakkında öngörülerini paylaştığı bir tweet yayınladı. tüm kripto para topluluğunun yakında takip ettiği gibi lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir 10 bin dolar – 11 bin dolar seviyesi aralığında konsolide oluyor. BTC, son birkaç gündür ise 10 bin 500 doların üzerinde işlem görüyor. Bitcoin’in bu kadar uzun süre aynı bölgede konsolide olması, analistlerin yükseliş bekleyişine girmesine neden oldu.

Birçok analist Bitcoin konusunda oldukça iyimser. Bu analistlerden birisi de Timothy Peterson. Timothy Peterson, Metcalfe modelini kullanarak Bitcoin fiyatı hakkında iddialı bir yorum yaptı. Peterson, 10 bin 500 -11 bin dolar aralığında yer alan Bitcoin’in fiyatının iki hafta içinde 11 bin doları aşacağını açıkladı. Daha sonra da 12 bin doları test edeceğini dile getirdi.

37 Bin Dolara Ulaşacak!

Deneyimli analist Timothy Peterson Pazar günü Bitcoin’in ne zaman yükseleceğini açıkladı. ABD’de başkanlık tartışmalarının ardından 10 bin 700 doların üzerine çıkan Bitcoin fiyatı 11 bin doları test etmeye devam ediyor. Timothy Peterson bu testin iki hafta içinde başarılı olacağını söyledi. Analist attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin fiyatı,
2 hafta içerisinde 11.000 dolar,
2 ay içerisinde 12.000 dolar
2 yıl içerisinde 37.000 dolar olacak.”

Peterson, bu tahminlerini Metcalfe modelini yaptığını açıkladı ve bunların kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını vurguladı.

“Bitcoin Asla Geriye Bakmaz”

Analist, bu yorumun doğru çıkması durumunda Bitcoin fiyatının artmaya devam edeceğine inanıyor. 11 bin dolara iki hafta süre veren analist, 12 bin dolara iki ay, 37 bin dolara iki yıl süre verdi. Analizlerini “Bitcoin asla geriye bakmaz” sloganıyla yapan Peterson, Bitcoin’in kademeli olarak yükseleceğini ve BTC fiyatının neredeyse “her 50-60 günde bir bin dolar” şeklinde artış yaşayacağını düşünüyor.

Metcalfe Modeli Nedir?

Bir ağın değerini ölçen Metcalfe Modeli (Yasası), bir kripto para biriminin değerini hesaplayabilir ve ne zaman yaşanacağını tahmin edebilir. Metcalfe Yasası, bir ağın değerinin, kullanıcı sayısının karesiyle orantılı olduğunu belirtir. Aktif kullanıcı sayısına bağlı olarak Bitcoin için bir değer hesaplamak kolaydır.

Bitcoin’in fiyatı en iyi bir ağ olarak modellenmiştir. Zaman içinde yeni Bitcoin’lerin oluşturulması için ayarlanmış olan Metcalfe yasası, bu görev için en uygun olanıdır. Bu yaklaşım, Bitcoin’in uzun vadeli değeri hakkında fikir verir, ancak çok sayıda faktör tarafından yönlendirilebileceğini kabul ettiğimiz kısa vadeli fiyat hareketlerini açıklamaya çalışmaz.

Arzın temelde kısa vadede sabitlendiğini bilen Bitcoin eleştirmenleri, genellikle tüm fiyat değişikliklerinden sorumlu olan talepteki değişikliklere işaret ediyor. Bu kısa vadede doğru olabilir, ancak aynı zamanda durumu aşırı basitleştirmedir. Talep tarafı yaklaşımları, yeni bir kullanıcının eklenmesiyle orantısız katma değeri görmezden geldiği için genellikle yanlış tanımlanır.

Ağ yasalarının çoğu önerme iken, Metcalfe yasası matematiksel bir totolojidir. Metcalfe yasası bağlantılar arasında homojenlik varsayar. Bu varsayım Bitcoin için karşılanmıştır çünkü her Bitcoin kullanıcısı sadece Bitcoin ile işlem yapar. Bununla birlikte sosyal ağlar, doğası heterojen ve değeri öznel olan çeşitli medyada işlem yapar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner