Yükleniyor...

Kendini “En Güvenli” İlan Eden DeFi Platformu Hacklendi

Kendini 'en güvenli' olarak nitelendiren DeFi kredi kuruluşu hack saldırısında 6 milyon dolar kaybetti.

Kendini 22En Guvenli22 Ilan Eden DeFi Platformu Hacklendi

Kendini ‘en güvenli’ olarak nitelendiren DeFi kredi kuruluşu hack saldırısında 6 milyon dolar kaybetti.

Bir önceki haber ile DeFi sektörünün gelişmesiyle birlikte kötü niyetli kişilerin artış göstermesi ve güvenlikle ilgili bir konuya yer ayırmıştık. Hacker’ların saldırı gerçekleştirmek için sürekli olarak fırsat kolladığına şüphe yok. DeFi projeleri için kötü bir haber daha geldi.

LendHub’a 6 Milyon Dolarlık Saldırı Gerçekleştirildi

DeFi kredi kuruluşu LendHub, Cuma günü yaptığı açıklamada, bir saldırıda 6 milyon dolarlık kripto varlığını kaybettiğini bildirdi.

LendHub, saldırının 12 Ocak’ta gerçekleştiğini belirtti. DeFi borç veren, çalınan kriptoyu takip etmeye yardımcı olmak için blockchain güvenlik firmaları ve kripto borsalarıyla iletişime geçtiğini de sözlerine ekledi.

Bilgisayar korsanının, fonların bir kısmını onaylanmış kripto mikseri Tornado Cash aracılığıyla taşımaya başladığı bildirildi. Wu Blockchain’e göre, saldırgan şimdiye kadar 1.100 ETH (yaklaşık 1,5 milyon dolar) yönlendirdi.

LendHub kendisini zincirler arası borç verme için “en güvenli merkeziyetsiz borç verme platformu” olarak tanıtıyor. Huobi tarafından geliştirilen Heco blok zinciri üzerine inşa edildi. LendHub, olayla ilgili tam bir soruşturma yürüteceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x