Yükleniyor...

Kepenk Kapatan Madencilere Rağmen Analistler Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusu Bekliyor

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %3,5'ten fazla artarak 10.

Kepenk Kapatan Madencilere Rağmen Analistler Bitcoin’de BTC Boğa Koşusu Bekliyor

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %3,5’ten fazla artarak 10.000 dolara gittikçe yaklaşıyor. Kripto para piyasasının tamamı son 24 saat içinde yeşil renkte işlemiş ve analistler yakın gelecekte yeni bir boğa koşusunun başlayabileceğini düşünüyorlar. Tanınmış bir kripto para birimi analisti olan Philip Swift, bunun uzun vadede Bitcoin satın almak için iyi bir an olduğunu belirtiyor.

Analistler Bitcoin (BTC) Hakkında Boğa

Kripto para piyasası hakkında daha fazla yükselen birkaç kripto para analisti ve yatırımcı var. Bunlardan biri Twitter’da Bitcoin’in haftalık grafikte bir direnç seviyesine çarptığını söyleyen Josh Rager. Bu direnç seviyesi bozulursa, önümüzdeki günlerde BTC’nin daha da yükseldiğini görebiliriz.

Buna ek olarak, kripto para birimi analisti Philip Swift, BTC’nin USD değerini dikkate aldığı bir grafik paylaştı. Bu grafik, kullanıcıların olası uzun vadeli giriş ve çıkış noktalarını tanımasını sağlıyor. Ayrıca, grafik aynı zamanda olası yerel üstleri ve dipleri gösteriyor.

Yarılanma etkinliğinden sonra gelen bu analizler oldukça önemli. 11 Mayıs’ta, en büyük kripto para birimi üçüncü yarılanma olayını yaşadı ve madencilerin ödüllerini 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşürdü. Bu etkinlik, birçok kişi için yükseliş göstergesidir ve gelecekte fiyatları daha da yükseltebilir.

Halving Sonrası Madenciler Zararda

Madenciler kesinlikle ağda yaptıkları iş için daha az para kazanıyorlar. Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, hash oranı son birkaç gün içinde yarıya indirilmeden önce 136.098m TH/s’den (10 Mayıs) 17 Mayıs’ta 81.659m TH/s’ye gerileyerek önemli ölçüde düştü.

Bu durum, madenci kapitülasyonunun gerçekleştiğini ve tekrar kâr elde edebilmek için daha verimli olmaları gerektiğini gösteriyor. Hash oranı, ağın daha güvenli olmasını sağlar ve %51 saldırı olasılığını azaltır ve Bitcoin’i zaman içinde daha güvenli hale getirir. Bitcoin ağının etkilenip etkilenmeyeceğini anlamak için hash oranının gelişimini zaman içinde takip etmek önemli olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner