Yükleniyor...

Kevin McCarthy: Bitcoin (BTC) Görmezden Gelinemez

Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri Kevin McCarthy, ABD’li politikacıların Bitcoin (BTC) hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları gerektiğine inanıyor.

kevin22 1

Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri Kevin McCarthy, ABD’li politikacıların Bitcoin (BTC) hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları gerektiğine inanıyor.

“Bitcoin geleceğe doğru ilerliyor ve görmezden gelinemez. Politikacılar ve düzenleyiciler, bunu ne anlama geldiğini idrak etmeye başladılar. Bu konu son derece önemli çünkü Çin ilerleyişini sürdürüyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Joe Kernen, McCarthy’nin bu sözleri üzerine,  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın, ekonomist Saifedean Ammous tarafından yazılan Bitcoin Standardı isimli kitabı okuyup okumaması gerektiğini sordu. McCarthy, okumaları gerektiğini düşünüyor.

Son zamanlarda ABD’deki ekonomik otoritelerin bazıları, lider kripto para konusunda olumsuz demeçler verdiler. FED Başkanı Jerome Powell, kripto para birimlerinin Mart ayındaki yükselişini, “spekülasyon amaçlı” olarak değerlendirdi. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kısa bir süre önce Bitcoin’in verimsiz olduğunu iddia etmişti.

Çin ve Finansal Silah Vurgusu

McCarthy, ABD’nin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini, aksi takdirde Çin’in gerisine kalınabileceğini söyledi.

PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, geçtiğimiz hafta Çin ve kripto paralar konusunda oldukça tartışmalı bir yoruma imza atmıştı.

“Çin, Bitcoin’i bir finansal silah olarak ABD’ye karşı kullanıyor olabilir. Bu konu hakkında düşünmemiz gerekiyor. Bitcoin itibari para birimlerini ve özellikle de ABD dolarını tehdit ediyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x