Ana Sayfa Bitcoin (BTC) Kıdemli Piyasa Analisti Bitcoin'deki Düşüşü Kurumsal Yatırımcılara Bağladı

Kıdemli Piyasa Analisti Bitcoin’deki Düşüşü Kurumsal Yatırımcılara Bağladı

Bir sosyal ticaret platformu olan eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, kripto para piyasasının mevcut durumunu değerlendirdi.

Greenspan’a göre, SEC, fork ve Tether gibi unsurlar Bitcoin’in 6 bin dolarlık destek seviyesini kırmasıyla oluşan panik havasını besledi.

Mati Greenspan, “Fiyatlar volatiliteli değilken keyifler yerindeydi. Volatilite geri geldi. Peki neden? 6.000 dolar seviyesi uzun süredir piyasa için güçlü destek noktası oldu. Stop-loss’ların bir kerede olsa artmasıyla birlikte insanlarda panik havası oluştu. SEC, Tether ve çatallanma gibi sebepler de bu panik havasını besleyerek güçlendirdi. Şu anda piyasada görülen şey sadece basit bir aşağı yönlü bir hareket, kripto paralardan vazgeçiş değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Greenspan, elinde Bitcoin tutanların rahat olmalarını ve yatırım yaparak para kazanmanın bir bekleme oyunu olduğunu ifade etti. Bunun tüm piyasalarda geçerli olduğunu sözlerine ekleyen Greenspan, pozisyon açıp kapayarak para kazanılamayacağını, bekleyerek kazanılacağını belirtti.

Ayrıca Greenspan’a göre kripto paralara yatırım yapmak için oldukça iyi bir zaman içindeyiz.  Ona göre kurumsal yatırımcılarının piyasaya girmesiyle böylesi bir fiyat volatilitesi oluştu ve bu düşük fiyattan alım için müthiş bir fırsat.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti