Yükleniyor...

Kim Kardashian, EthereumMax Davasının İptalini İstedi

Kim Kardashian’ın avukatları, EthereumMax (EMAX) kripto parasını teşvik ettiği iddiasıyla Kardashian’ın da içinde bulunduğu toplu davanın iptali için karşı dava açtı.

Kim Kardashian EthereumMax Davasinin Iptalini Istedi

Kim Kardashian’ın avukatları, EthereumMax (EMAX) kripto parasını teşvik ettiği iddiasıyla Kardashian’ın da içinde bulunduğu toplu davanın iptali için karşı dava açtı.

Kim Kardashian’ın 2021 yılında EthereumMax’ı sosyal medya aracılığıyla tanıtarak yatırımcıları yanlış yönlendirdiği iddia edildi. Kim Kardashian’ın da içerisinde yer aldığı toplu davada 10 kişiye dava açıldı. Kardashian’ın hukuk ekibi, Kim Kardashian ve diğer Amerikalı ünlüleri hedef alan toplu dava şikâyetinin iptali için bir dava açtı.

Kim Kardashian Toplu EthereumMax Davasına Karşılık Verdi

Influencer Kim Kardashian, Haziran 2021’de EMAX projesini tanıtan Instagram hikaye gönderileri yayınlamıştı. Tanıtımdan kısa bir süre sonra EthereumMax’in değeri önemli ölçüde düştü ve birçok kişi elinden çıkardı.

Yatırımcıları yanlış yönlendirdiği iddia edilen Kardashian, Floyd Mayweather ve diğer sekiz kişinin listelendiği orijinal mahkeme dosyasında; şirket yöneticilerinin ünlü destekleyicilerle işbirliği yaparak token ve tokenlerin çoğunluğu üzerindeki kontrolleri hakkında yanıltıcı açıklamalar yaptığını iddia edildi.

Kardashian’ın hukuk ekibi ise toplu dava davasının reddini savunarak, influencer’a yöneltilen 10 iddiaya karşılık verdi. Kardashian avukatlarının hazırladığı dosyada, davacıların elinde Kardashian’ın Instagram gönderileri için gelir elde ettiğine dair kanıt eksikliği olduğu ve EMAX’ı tanıtmak için Ethereum’da (ETH) ödeme yapıldığına dair iddialarının asılsız olduğu belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner