Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kiyosaki: “Bitcoin Gerçek Bir Para, Fed ise Herkesi Mahvediyor”

Kiyosaki: “Bitcoin Gerçek Bir Para, Fed ise Herkesi Mahvediyor”

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Önde gelen yatırımcı, “Rich Dad, Poor Dad” yazarı ve finansal eğitimci Robert Kiyosaki Bitcoin konusunda açıklamalarda bulundu. Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüşün ABD Merkez Bankası Fed’in ‘herkesi mahvetmesini’ engelleyebilecek “gerçek para” olduklarını söyledi.

Robert Kiyosaki, Fed’in parasal gevşeme programına karşı duran önemli isimlerden birisi. Kiyosaki, Çin’de başlayan ve dünyaya yayılan ama şimdi yavaşlama belirtileri gösteren pandeminin neden olduğu karantina süreçlerini reddettiğini paylaşmak için birçok kez tweet atmıştı.

Kiyosaki, Fed’in basmaya devam ettiği dolarlar için eleştirilerde bulunarak takipçilerini sosyal medya ve YouTube kanallarında altın, gümüş ve Bitcoin satın alarak kendilerini korumaya teşvik ediyor. Popüler isim birkaç saat önce takipçilerine Fed’in daha fazla fiat basmasıyla arkadaşlarını kurtardığını ve geriden kalan herkesi mahvettiğini dile getirdi.

Kiyosaki insanları altın, gümüş ve Bitcoin yatırımı yaparak ‘hırsızları durdurmaya’ çağırıyor.

Altın İçin Ralli Bekleniyor

Başka bir altın destekçisi (aynı zamanda tanınmış bir Bitcoin eleştirmeni) Peter Schiff, altın fiyatının 2009’a benzer şekilde patlamak üzere olduğunu tweet’ledi. Peter Schiff, bu yeni altın rallisinin daha büyük ölçekte olmasını bekliyor ve 2009-2012 yıllarında yaşanandan daha uzun süreceğini düşünüyor.

Bunun nedeni Schiff’e göre, 2011’de yatırımcıların Fed’in 2009 krizinden sonra bilançosunu daraltabileceğine ve faiz oranlarını normale döndüreceğine inanmasıydı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Öne Çıkan Başlıklar