Yükleniyor...

Kiyosaki: “Bitcoin Gerçek Bir Para, Fed ise Herkesi Mahvediyor”

Önde gelen yatırımcı, “Rich Dad, Poor Dad” yazarı ve finansal eğitimci Robert Kiyosaki Bitcoin konusunda açıklamalarda bulundu.

robert kiyosaki btc bitcoin altın scaled

Önde gelen yatırımcı, “Rich Dad, Poor Dad” yazarı ve finansal eğitimci Robert Kiyosaki Bitcoin konusunda açıklamalarda bulundu. Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüşün ABD Merkez Bankası Fed’in ‘herkesi mahvetmesini’ engelleyebilecek “gerçek para” olduklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robert Kiyosaki, Fed’in parasal gevşeme programına karşı duran önemli isimlerden birisi. Kiyosaki, Çin’de başlayan ve dünyaya yayılan ama şimdi yavaşlama belirtileri gösteren pandeminin neden olduğu karantina süreçlerini reddettiğini paylaşmak için birçok kez tweet atmıştı.

Kiyosaki, Fed’in basmaya devam ettiği dolarlar için eleştirilerde bulunarak takipçilerini sosyal medya ve YouTube kanallarında altın, gümüş ve Bitcoin satın alarak kendilerini korumaya teşvik ediyor. Popüler isim birkaç saat önce takipçilerine Fed’in daha fazla fiat basmasıyla arkadaşlarını kurtardığını ve geriden kalan herkesi mahvettiğini dile getirdi.

Kiyosaki insanları altın, gümüş ve Bitcoin yatırımı yaparak ‘hırsızları durdurmaya’ çağırıyor.

Altın İçin Ralli Bekleniyor

Başka bir altın destekçisi (aynı zamanda tanınmış bir Bitcoin eleştirmeni) Peter Schiff, altın fiyatının 2009’a benzer şekilde patlamak üzere olduğunu tweet’ledi. Peter Schiff, bu yeni altın rallisinin daha büyük ölçekte olmasını bekliyor ve 2009-2012 yıllarında yaşanandan daha uzun süreceğini düşünüyor.

Bunun nedeni Schiff’e göre, 2011’de yatırımcıların Fed’in 2009 krizinden sonra bilançosunu daraltabileceğine ve faiz oranlarını normale döndüreceğine inanmasıydı.