Yükleniyor...

Kiyosaki, Karantinanın Avantajlarını Açıkladı

Önde gelen yatırımcı ve Bitcoin savunucusu Robert Kiyosaki, son zamanlarda büyük bir Bitcoin hayranı olduğunu kanıtladı.

robert kiyosaki

Önde gelen yatırımcı ve Bitcoin savunucusu Robert Kiyosaki, son zamanlarda büyük bir Bitcoin hayranı olduğunu kanıtladı. Kiyosaki, 2008-2009 yıllarından önceki mali krizden bu yana güvenli liman varlıklarına da altın ve gümüş- yatırım yapıyor. Bunun dışında, Robert Kiyosaki, Çin’deki dünya ekonomisini etkileyen küresel sorunların yol açtığı mevcut küresel karantinanın gerekliliğine inanmayan bir isim. Ancak, bu durumun bazı insanlar için yararlı olabileceğine inanıyor ve Black Swan teorisinin yaratıcısı ve aynı başlıktaki bir kitap olan yazar Nassim Nicholas Taleb’den bahsediyor.

Avantajlı Olcaklar

Robert Kiyosaki Taleb’in ‘Antifragile’ adlı başka bir kitabından söz ediyor. “Rich Dad, Poor Dad”in yazarı; Taleb’in bu kitapta açıklanan kırılgan, sağlam ve kırılmaz olan üç kişilik türünü hatırlıyor.

Kırılgan insanlar stresli durumlar ve krizlerden kolayca etkilenir, sağlam insanlar değişmez. Mevcut karantina ve finansal durgunluktan sonra daha güçlü ve daha zengin olanlar da kırılmaz insanlardır. Kıscası karantina sonrasında kırılmaz olan insanlar çok daha güçlü bir hale gelecek ve avantajlı bir konuma yükselecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner