Yükleniyor...

Kiyosaki, Kendinizi Bitcoin ile Kurtarabileceğinizi Söylüyor

"Rich Dad, Poor Dad” adlı bestseller kitabın yazarı Robert Kiyosaki, takipçilerini bir kez daha ABD’nin çöküşünü öngörerek Bitcoin ve değerli metallere yatırım yapmaya çağırdı.

robert kiyosaki bitcoin alın kendinizi kurtarın

“Rich Dad, Poor Dad” adlı bestseller kitabın yazarı Robert Kiyosaki, takipçilerini bir kez daha ABD’nin çöküşünü öngörerek Bitcoin ve değerli metallere yatırım yapmaya çağırdı. Kiyosaki’nin bu ifadeleri Twitter’da yeni bir Bitcoin bombası etkisi yarattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kiyosaki, dünyanın en büyük kripto para biriminin altın ve gümüş ile birlikte yatırımcıları ABD ekonomisinin çöküşünden kurtarabileceğini iddia ediyor. Kiyasaki, şunu ifade etti:

“Fed’in bastığı sahte dolarlar sizi kurtarmaz. Altın, gümüş ve Bitcoin alın. Kendinizi kurtarın!”

En Kötüsüne Hazırlanmak

Ünlü yazar son tweet‘inde, New York’un finansal bir felaketin eşiğinde olduğunu söylüyor (aynı şey diğer Amerikan şehirleri için de geçerli). Kiyosaki, New York’un vergilere büyük ölçüde güvendiğini, ancak salgının  bu stratejiyi riske attığını ifade ediyor. Kiyosaki’nin acımasız öngörüsü, New York’un ABD’deki en çok vergi alan şehir olduğu için asılsız görünmüyor. Hız kesen harcamalar ve kapanan işletmelerle birleştiğinde, gelecek Amerika’nın en büyük şehri için özellikle parlak görünmüyor.

Bitcoin’in Yeni Amigo Kızı

Kiyosaki kısa süre önce Twitter’da kripto para kralına rutin olarak destek veren en gürültülü Bitcoin amigolarından birine dönüştü. Ünlü isim, BTC fiyatının önümüzdeki üç yıl içinde 75 bin dolara yükselebileceğini tahmin etti ve bu da diğer boğaların beklediğine kıyasla oldukça muhafazakar bir rakam gibi görünüyor. Diğer birçok Bitcoin savunucusu gibi, Kiyosaki de ABD Federal Rezervine ateşli bir karşıt duruş sergilerken dolaraı da ‘sahte’ olarak nitelendiriyor.