Klarna CEO'su, Düzenlemelerden Endişeli • Coinkolik
Yükleniyor...

Klarna CEO’su, Düzenlemelerden Endişeli

Klarna CEO'su Sebastian Siemiatkowski, FTX çöküşünün getireceği düzenlemelerle birlikte fintech sektörünün geri kalacağını düşünüyor.

Klarna CEOsu Duzenlemelerden Endiseli

Klarna CEO’su Sebastian Siemiatkowski, FTX çöküşünün getireceği düzenlemelerle birlikte fintech sektörünün geri kalacağını düşünüyor.

Kripto para borsası FTX’in çökmesiyle birlikte, sektördeki tüm dengeler sarsıldı. Popüler borsanın çöküş yaşamasıyla birlikte, yatırım şirketleri zarar etti. Kripto piyasasında yaşanan bu deprem, özellikle yatırımcıları etkiledi. Yatırımcılar, kripto ayı piyasasının bitmeyeceğini düşünmeye başladı. Tüm bu süreçler, düzenlemelerin hızlı bir şekilde gelmesi gerektiğini öne çıkardı. Özellikle SEC ve ABD Hazine Bakanlığı, kriptoları düzenlemek için odaklandı. Klarna CEO’su Sebastian Siemiatkowski ise bu duruma dert yandı.

Klarna CEO’su, Fintech Konusunda Yorum Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Klarna CEO’su Sebastian Siemiatkowski, yaşanan son FTX çöküşünün finansal düzenlemeleri de beraberinde getireceğinden endişe duyuyor.

Siemiatkowski, yaşanan son olayları oldukça korkutucu bir durum olarak değerlendirdi. Ayrıca Siemiatkowski, düzenlemelerin gelmesiyle birlikte Fintech sektörünün rekabet edemeyeceğini dile getirdi. CEO’ya göre, düzenlemeler geleneksel bankacılık ve finans ürünlerini ön plana çıkaracak.

Bloomberg’e açıklamalarda bulunan CEO Siemiatkowski;

“Bankacılık sektöründe daha fazla rekabete ihtiyacımız var. İyi tüketici koruma yasalarına ihtiyacımız var ama bu rekabeti boğmuyor”

Ayrıca CEO, ekonomik çalkantı tüketici güvenini vurdukça, tüketicilerin giderek daha ucuz mallar satın aldıklarını aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x