Yükleniyor...

Köklü Banka, Ripple (XRP) QR Kodlarıyla Sınır Ötesi Ödemeler İçin Hazırlanıyor

Ripple (XRP) ve Tayland’ın en eski bankası Siam Commercial Bank (SCB), QR (Hızlı Yanıt) kodlarıyla sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için çalışıyor.

Ripple XRP QR code

Ripple (XRP) ve Tayland’ın en eski bankası Siam Commercial Bank (SCB), QR (Hızlı Yanıt) kodlarıyla sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için çalışıyor.

Ripple (XRP) QR Kod Sistemi Havale ve Mikro Hizmetlere Olanak Sağlayacak

Çarşamba günü gelişmeyi açıklayan Ripple, QR kod sisteminin SCB’nin müşterilerine havale hizmetleri ve mikro ödeme hizmetleri sunmasına izin vereceğini söyledi. SCB’deki ticari bankacılık SVP’si Arthit Sriumporn, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Tayland’a gelen bir turist olduğunuzu düşünün ve ödemeleri taramak ve yerel para birimiyle değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırmak için ülkenizin mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Mobil uygulamanız ile bir QR ödemesini tarayabilir ve hemen alım yapabilirsiniz.

112 yıllık banka, Singapur merkezli ödeme hizmetleri şirketi Liquid Group aracılığıyla sınır ötesi QR ödemeleri sağlıyor. Ripple’ın girişimdeki ortaklığının ne boyutta olduğu belli değil.

Ripple (XRP) QR Kod Sistemi İle 40 Saniyede Transfer Yapılacak

SCB’nin sınır ötesi ödeme uygulaması SCB Easy, Çarşamba günü yapılan bir açıklamaya göre Ripple üzerinde de çalışıyor. Uygulamanın Ripple ile planlanan entegrasyonu ilk olarak Twitter’da kullanıcılar tarafından Mayıs ayında ortaya çıkarıldı.

Sriumporn, Ripple teknolojisinin kullanıcıların uygulama üzerinden “40 saniye içinde” para transferi yapmalarına izin verdiğini söyledi. SCB’nin açıklamalarına göre, Ripple tabanlı hizmetleri gelecekte, Kamboçya, Laos, Myanmar ve Vietnam’a genişletmeyi planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x