Yükleniyor...

Kolombiya Hukuk Sistemi, Metaverse Deneylerine Başladı!

Kolombiya, kısa bir süre önce Metaverse'de duruşma gerçekleştirerek yasal işlemlerinin yürütülme sürecine damga vurdu.

kolombiya

Kolombiya, kısa bir süre önce Metaverse’de duruşma gerçekleştirerek yasal işlemlerinin yürütülme sürecine damga vurdu.

Geçtiğimiz zamanların trend konusundan olan Metaverse, popülerliğinin azalmasına rağmen teknolojinin çeşitli sektörlerinde hala aktifliğini sürdürüyüor. Yakın zamanda Metaverse teknolojisi ile entegreli hukuki duruşma gerçekleştiren Kolombiya, Metaverse‘te ilk yasal duruşmayı düzünlemiş bulunuyor. Yapılan bu faaliyet ile gözleri üzerine çeken Kolombiya, yenilikçi teknolojinin öne çıkan ülkelerinden oldu.

metaverse security fp1170

Kolombiya, Metaverse Teknolojisi için Çalışmalarını Sürdürüyor

Reuters‘ın 24 Şubat tarihinde yayınladığı haber doğrultusunda, Kolombiya’nın Magdalena İdare Mahkemesi 15 Şubat tarihinde Metaverse teknolojisinde bir dava düzenledi.

Kolombiya Magdalena İdare Mahkemesi‘nin yayınlamış olduğu raporlar ışığında, 15 Şubat tarihinde Metaverse teknolojisiyle gerçekleşen “trafik anlaşmazlığı” durumu hakkında kapsamlı bir dava düzenlendi. Gerçekleşen bu durum ile birlikte, Metaverse evreninde ilk kez hukuki bir faaliyet düzenlenmiş oldu.

Yakın tarihli açıklanan rapor ışığında, mahkeme hakimi Metaverse evreninde yapılan dava hakkında ifadelerini şöyle dile getirdi;

“Metaverse teknolojisiyle gerçekleşen bu dava, görüntülü yapılacak görüşmeden daha gerçekçi hissettirdi.”

Dava, 2 saat sürerek bölgesel ulaşım sendikası tarafından bir polise karşılık açıldı. Kısmı şekilde Metaverse‘de ilerleyecek dava için kararın da Metaverse evreninde alınması muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner