Yükleniyor...

Kongre Üyesi, Hazine Bakanı’ndan Tornado Cash Yaptırımı İçin Yanıt İstiyor

Kongre üyesi Tom Emmer, Hazine Bakanlığı'nın Tornado Cash yaptırımları için Janet Yellen'dan yanıt istiyor.

tom emmer

Kongre üyesi Tom Emmer, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash yaptırımları için Janet Yellen’dan yanıt istiyor.

Cumhuriyetçi kongre üyesi ve aynı zamanda bir kripto savunucusu olan Tom Emmer, Twitter’dan Tornado Cash yaptırımlarına tepki gösterdi.

Kongre Üyesi Yanıt Bekliyor

ABD Hazine Bakanlığı, Tornado Cash’e yaptırım uyguladı ve protokol üzerinde 2019 yılından beri 7 milyar dolardan fazla para aklandığını ifade etti.

Emmer, düzenleyicinin eylemlerini açıklığa kavuşturmasını talep etti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bu yaptırımlar benzersizdir. Çünkü bir kişiye veya bir kuruluşa değil, gizliliği etkinleştiren bir koda uygulanmıştır”

Emmer’in endişeleri, akıllı sözleşme adreslerini hedef alan yaptırımların ardından kripto sektörünün gündeme getirdiği birçok konuyu ele alıyor. Emmer, Kongre Blokzinciri Grubu’nun eş başkanıdır ve kendisi çok uzun zamandır bir kripto savunucusu olarak tanınmaktadır.

Emmer ekledi:

“OFAC, OFAC’a karşı itiraz etme şansı olmayan yaptırımlı adresler için temyiz sürecini nasıl desteklemeyi planlıyor? Tornado Cash’in Ethereum üzerinde anonimleştirici bir teknoloji olarak kalacağı göz önüne alındığında OFAC, Tornado Cash blokzinciri sözleşmelerini kontrol etmekten kimi veya hangi kuruluşu sorumlu tutabilecek?”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner