Yükleniyor...

Konsolidasyon Aşamasında Olan Bitcoin’de Endişeli Bekleyiş: BTC Ayılar ve Boğalar Arasında Kaldı

Bitcoin'in fiyatı değişken görünmesine rağmen, kripto para birimi son iki haftadır konsolidasyon sürecindeydi ve 7.

Konsolidasyon Aşamasında Olan Bitcoin’de Endişeli Bekleyiş BTC Ayılar ve Boğalar Arasında Kaldı

Bitcoin’in fiyatı değişken görünmesine rağmen, kripto para birimi son iki haftadır konsolidasyon sürecindeydi ve 7.470 dolarlık yüksek seviyelerle kısaca etkileşim kurduktan sonra 6.000 dolar seviyelerine geriledi ve şimdi 7.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin bu sefer sert bir kayaya çarpmışa benziyor ve 7.300-7.400 dolar seviyelerinin tarihsel direnç oluşturması sebebiyle BTC bir türlü bu seviyeyi aşamıyor. Ancak tanınmış bir kripto para analistine göre, Bitcoin, belirli bir fiyat noktasına ulaşılırsa, boğaların kontrolü ele alıp bir ralli başlatması mümkün olabilir.

Bitcoin Bu Seviyeyi Kırarsa Ayılar Büyük Darbe Alır

Popüler kripto para analisti CryptoYoda yakın zamanda bir dizi teknik analiz yayınladı ve Bitcoin için öngörülerini şu şekilde açıkladı:

Bitcoin, piyasa yapısı yükselen bir kama oluşumu ve baş ve omuz paterninin varlığı nedeniyle düşüş eğilimi gösterirken, 7.475 doları kıran Bitcoin ayı davasını geçersiz kılacaktır. Bu seviyedeki long pozisyonları, daha önceki Düşük Direniş seviyeleri yoluyla zaten elde edilmiş olduğundan, short pozisyonlarının büyük ölçüde tasfiyesine ve hacimde yaşanan satın almanın güçlü bir ralliye yol açmasına neden olabilir.

Analistte göre, Bitcoin yeni zirvelere ulaşmayı başarırsa, devam eden konsolidasyonun muhtemelen 8.000 dolar ve ötesine ulaşmak için olduğunu kanıtlayacak. Önemli olarak analist, bu kopuşun gerçekleşmesi durumunda, günlük 100 ve 200 üstel hareketli ortalamaların sırasıyla 7.600 dolar ve 7.900 dolarda “genel direnç” ile karşılaşacağını belirtiyor.

Bitcoin’de Satış Basıncı Artıyor

Analistlere göre boğalar başarılı olmak istiyorsa hızlı davranmaları gerekiyor yoksa satış tarafındaki basınç gittikçe artıyor. BlockTower analisti Avi Felman, Bitcoin fiyatında bir düzeltmenin ufukta olduğuna dair iki temiz teknik işaret gördüğünü söyledi:

  • Piyasada trend değişikliklerini izlemek için kullanılan Tom Demark Sıralaması (TD) üç günde 9 satış mumu kaydetti. Benzer durumun görüldüğü Mart ve 2019 Aralık ayında Bitcoin ani düşüş görerek yeni dipler oluşturmuştu.
  • Ethereum şu anda üç günlük 50 hareketli ortalamayı ve 200 hareketli ortalamayı geçemiyor.

Buna ek olarak kripto para analisti DonAlt, son günlük mumların “süper düşüş” olmasa da, Şubat ayındaki bu zaman dilimi boyunca Bitcoin’in fiyat eylemi arasındaki yapısal benzerliklere işaret eden “10.000 dolarlık zirveye çok benzer” olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner