Yükleniyor...

Konya Büyükşehir Belediyesi Kendi Kripto Para Birimini Çıkaracak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Altay, kendi ekosistemlerini kurmalarını sağlayacak bir kripto para birimi çıkaracaklarını söyledi.

konya büyükşehir kendi kripto para birimini çıkaracak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Altay, kendi ekosistemlerini kurmalarını sağlayacak bir kripto para birimi çıkaracaklarını söyledi. Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde projelerini anlatan Altay, sosyal yardımların yapılacağı, belediye şirketlerinin alım satımlarını gerçekleştirebileceği ve vergi tahsilatlarının yapıabileceği bir ekosistem kuracaklarını dile getirdi. Altay bu ekosistemde “şehir coin” adlı kripto para uygulamasının kullanılacağını belirtti. Belediye Başkanı, bu sistem ve uygulama üzerine çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Çalışmalarını Anlattı

Haber7’de yer alan habere göre Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Altay, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı: “Blockchain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir ‘şehir coin’ üretebilir miyiz diye çalışıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz? Ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x