Yükleniyor...

Konya Şehir Coin’in Detayları Ortaya Çıktı

Konya Büyükşehir Belediyesinin, kripto para üreteceğini duyurmuştuk.

konya büyükşehir şehir coin detayları

Konya Büyükşehir Belediyesinin, kripto para üreteceğini duyurmuştuk. Sozcu.com.tr’ye açıklamalar yapan Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, projenin detaylarından bahsetti. Altay, “şehir coin” adı veilen kripto para sisteminin ön çalışmasının 6 ay içerisinde, hayata geçmesinin ise 1 yıl içerisinde gerçekleşeceğini ifade etti.

Konya Şehir Coin’i 7 Kişi Geliştiriyor

Belediye Başkanı Altay, sistemin Konya Bilişim Merkezi’nde finans ve bilişim alanında uzman 7 kişilik bir ekip tarafından geliştirildiğini aktardı. Altay şu ifadeleri kullandı: “Belediyemizin sosyal projeleri için bunun teknolojik bir çözüm olacağını düşündük. Dünyadaki gelişmelere ayak uyduralım dedik. Projeyi sosyal programların fonlanmasında kullanmayı planlıyoruz. Dünyada bu sistemi kullandığını açıklayan bir belediye daha yok. Bir ilki başarmak istiyoruz.”

Uluslararası İş Birliği Teklifleri

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Altay, uluslararası yerel yönetimlerden iş birliği teklifleri geldiğini de dile getirdi. Altay, “Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz, bilmiyorum. Bu konuda iş birliklerine hazır olduğumuzu açıkladık. Türkiye’den bir teklif gelmedi ama uluslararası yerel yönetimlerden dönüşler oldu” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Kadir tosun
Kadir tosun
4 yıl önce

HER ŞEY BİTTİ BU KALDI İNANMAM GÜVENMEM

Fevzi
Fevzi
4 yıl önce

Dolandırıcılık ve köleleştirmenin yeni yolu……. Ne kadar çeşit para varsa dünyada o kadar sömürü olur (düşün ne diye tek çeşit para olmuyor)

ck x banner
ck youtube banner