Yükleniyor...

Koreli Yetkililer, Vergi Kaçakçılarını Tutukladı

Güney Kore'nın vergi kurumu NTS, kripto para birimi ile vergi kaçakçılığı yapan kişiler ile mücadele etmeye devam ediyor.

kore

Güney Kore’nın vergi kurumu NTS, kripto para birimi ile vergi kaçakçılığı yapan kişiler ile mücadele etmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin kullanımı artmaya devam ederken, Güney Kore’de vergilerden kaçmak adına da kripto paraların kullanıldığı iddia ediliyor. Gelen haberlere göre ülkenin vergi dairesinin yaptığı mücadele oldukça olumlu sonuçlar veriyor.

Geçtiğimiz ay Güney Kore hükümeti, Bitcoin sermaye kazançları üzerinden vergi alma kararını tamamladı. Artık Güney Kore’de dijital varlıktan vergi alınabilmesinin önü açılmış durumda. Yasa gelecek yıldan itibaren yürürlüğe girecek. Ancak bununla birlikte Kore sakinleri, kripto para kullanarak vergi kaçırma yoluna gittiler.

NTS ise bu planları alt etmiş görünüyor. Yapılan açıklama yöre 2400’den fazla Kore vatandaşı vergi kaçakçılığı sebebiyle tutuklandı. Bu kişilerin toplamda 32.24 milyon dolarlık bir parayı sakladıkları ifade ediliyor.

Hatırlanacağı gibi kripto vergi yasasında 2.5 milyon won’un üzerinde para kazanan (yaklaşık 2300 dolar) kişiler %20 oranında vergi vermek durumundalar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x