Yükleniyor...

Korkunç Tahmin! Bitcoin’de (BTC) Asıl Düşüş Bundan Sonra mı?

Bitcoin, sadece yedi günde toplam piyasa değerinden yaklaşık 50 milyar dolar kaybetti.

Bitcoin Düşüş

Bitcoin, sadece yedi günde toplam piyasa değerinden yaklaşık 50 milyar dolar kaybetti. Küresel piyasaları derinden sarsan korku ve panik, kripto para endüstrisini de etkiledi ve yatırımcılar nakit lehine pozisyon almaya başladı. Bazı endüstri analistleri, Bitcoin’in bu dramatik satış baskısından sonra yukarı yönde sıçrama yapacağına inanırken Hintli kripto para haber platformu Crypto Kanoon’un CEO’su Kashif Raza, Bitcoin fiyatının 3.000 doların altında düşebileceğini iddia etti.

Hükümetlerin internet erişimini sınırlamak veya tamamen kısıtlama getirmek zorunda kalacağını öne süren Raza, bunun dijital varlık piyasaları için dramatik sonuçları olacağını belirtti.

“İnternetin Fişi Çekilecek”

Kanoon CEO’su kısa ve orta vadeli gelecek için tamamen ürkütücü tahminiyle kripto topluluğunda dikkat çekti. Raza, Bitcoin yatırımcıları için işlerin iyiye gitmeyeceğini, aksine daha da kötüye gideceğini ifade ederek şunları söyledi:

Tahminlerim: 1. Daha fazla şehir kilitlenecek; 2. İnsanlar Bitcoin de dahil olmak üzere ellerindeki varlık satarak fiat paraya koşacak; 3. Söylentileri ve sahte haberleri kontrol etmek için internet kapatılacak; 4. Ticaret internet olmayacağı için düşecek; 5. Bitcoin 3.000 doların altına düşecek.

Raza, yeni koronavirüsün yayılmasıyla mücadele nedeniyle daha fazla hükümetin ülkede olağanüstü hal (OHAL) ilan edeceğini ve kapılarını kapatacağını iddia ediyor ki şu anda dünyanın büyük bir kısmında virüsün yayılmasını yavaşlatmak, insanların birbiriyle temasını engellemek adına OHAL başta olmak üzere sıkı önlemler almış durumda.

Kanoon CEO’suna göre piyasaları dibe vurduran panik devam edecek ve insanlar hisse senetleri veya Bitcoin gibi spekülatif varlıklardan harcayabilecekleri nakite yönelecekler. Buraya kadar Raza’nın tahminleri yeterince makul görünüyor çünkü insanların nakite yöneldiği artık bilinen bir gerçek.

Ancak Raza’nın dikkat çeken iddiası ise bu noktadan sonra geliyor. Ona göre yetkililer, söylentileri ve sahte haberleri kontrol altına alabilmek için internetin kullanımını kısıtlamak zorunda kalacak. Bu elbette dijital varlıkların ticaretinin hemen hemen tamamının çevrimiçi platformlarda gerçekleştirilmesinden dolayı kripto para piyasasında büyük bir durgunluğa yol açacak. Raza, böyle bir senaryoda Bitcoin fiyatının 3.000 doların altına düşeceğini öngörürken, fiyatın hangi seviyeye gerileyeceği konusunda bir tahminde bulunarak spekülasyon yapmak istemiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner