Yükleniyor...

Koronavirüs Aşısını Bulan Şirketler Ünlü Kripto Para Borsasında Listelendi!

Bitcoin ve kripto para borsası FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, bir duyuru yaparak önemli birçok şirket hissesinin tokenize edilerek listelendiğini duyurdu.

Koronavirus Asisini Bulan Sirketler Unlu Kripto Para Borsasinda Listelendi

Bitcoin ve kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, bir duyuru yaparak önemli birçok şirket hissesinin tokenize edilerek listelendiğini duyurdu. Bu şirketlerin içerisinde dün koronavirüs aşısını bulduklarını duyuran Pfizer ve BioNTech de var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sam Bankman-Fried’ın yaptığı duyuruda bu iki önemli şirketin yanı sıra başka firmaların da hisseleri bulunuyor. Örneğin veganların sıkça duyduğu markalardan birisi olan Beyond Meat, son zamanlarda bitkisel formüllü etleriyle farklı bir çağın kapısını aralayacağını hissettirmeye başladı. Bu nedenle bu firmanın hisseleri de ilgi görüyor. FTX’in daha önce listelediği şirketlerin arasında Apple, Google ve Tesla gibi devler de yer alıyor.

Pfizer ve Biontech

Dün yapılan açıklamada Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının hastalığa karşı %90 oranında erkili olduğu ifade edildi. Pfizer ve BioNTech, aşı haberini “bilim ve insanlık için büyük bir gün” ifadeleriyle duyurdu.

Bu arada BioNTech firmasının arkasında 2 Türk bulunuyor. BioNTech, 2008 yılında Uğur Şahin, Özlem Türeci ve Christoph Huber tarafından kuruldu. Firma tıp alanında oldukça fazla araştırma yaptı. BioNTech şirketi daha önce de Bill ve Melinda Gates Vakfı ile HIV ve tüberküloz tedavilerine yönelik anlaşma imzalamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x